Okumadan yazanlar!

  • 2014.08.19 00:00
  • Okunma: 10115 kez

Asım ÖZDEMİR


Rahmetli Mustafa Sezgün ile Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek in son bilgilendirme basın toplantısında yan yana oturduk, her zamanki gibi mutlu ve çok neşeliydi… Toplantı başlayana kadar espriler yaptı.

Bu sohbet esnasında 'Asımcım ehliyetleri eskiden çok zor şartlarda ve iyi bir eğitimden geçtikten sonra alınırdı, şimdi ise gerekli bir eğitim verilmeden, her hangi bir belge alınırmış gibi ehliyet veriliyor gibi geliyor bana, maalesef gençlerimizde sağ olsunlar trafik kurallarına hiç riayet etmiyor herkes kafasına göre araba kullanıyor' dedi. Gülüştük, bende Mustafa ağabeyin sözünü kesmeden vücut dilimle onu doğruluyordum.

İki gün sonra acı haberi duyunca sizler gibi bende şok oldum, çok üzüldüm. Mustafa ağabey ile karşılaştıkça bol bol sohbet ederdik. Bir sohbetimizde, Asımcım, ‘Okumadan yazan; o’dur Dünyayı Bozan’ demişti bana. Allah gani, gani rahmet eylesin.

 

Son günlerde Beykoz Bizim bildiğimiz Beykoz değil ve bizim bildiğimiz Beykoz olmaktan uzaklaşıyor sanki… Bunun arkasında öncelikle işsizlik ve geçim sıkıntısının çok olduğuna inanıyorum… Bunun yanında 2B, imar ile ilgili birçok sorun birbirini kovalıyor. Bu konularla ilgili muhtarlarımız ve STK’larımız çok iyi çalışıyorlar, onları kutluyorum.

Bazıları da Beykoz da sporun çok iyi gitmediğini ifade ediyor… Ellerinde sunabilecek bir projeleri olmadan sağda solda konuştuklarını duyuyorum. Tabi ki sporu herkes çok iyi biliyor, ama ne istediklerini bilmiyorlar… Zaten bilenlerde bu söylemlerden çok rahatsızlar. Oysa İnsanlar sporu kendi anlayışlarına göre evde, sokakta, spor alanlarında, dağda, bağda, bahçede, denizde, havada yürüyerekte yapıyor. Spor yönetimlerine ukalaca ve bilinçsizce aday olanlar maşallah son günlerde çok. Başka amaçla bu işe soyunanların sonu kötü oluyor onu da burada belirtmek isterim. Rahmetli Mustafa ağabey bence çok doğru söylemiş.

Beykoz da ki yerel basınımıza son günlerde nazar değdi. Ne oldu bilmiyorum ama yerel basınımız bir basın birliği adı altında bir an önce bir araya gelmeliler.  Beykoz da sağlıklı bir yerel basın, Beykoz un önünü daha sağlıklı açacaktır ben çok buna inanıyorum.

Çok yakınımızda olan değerlerimizi uzaklarda aramayalım… İş işten geçtikten sonra da vahlanmayalım. Başkalarından medet ummadan, biz, biz olursak Beykoz çok iyi olur.

Belediye Başkanımız yaptığı basın açıklamalarında bunları ifade ediyor… Amatör spor kulüplerimize yaptığı nakdi yardım töreninde de Beykoz da spor adına anlattıklarını duyunca,  spor adamlarını ve spor kamuoyunu çok heyecanlandırdı. Spor için yaptıkları ve bundan sonra yapacaklarını da merek etmiyor değilim. Ben Belediye Başkanından bu güne kadar spor adına ne istediysem yaptı bundan sonra yapacağına da eminim; ama zamanında olacak, ama biraz geç… İstenileni de zamanı gelince yapıyor ve ayrıca Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’e amatör spor kulüplerimize yapmış olduğu maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

Eski Kaymakamımız Sayın Aydın Ergün Beykoz a göreve geldiğinde; Dr. Özer Odabaşı’nın Başkanı olduğu İsmail Özseçkin Vakfı (ÖSEV)’de ki bir toplantıda, kulüp yöneticilerimize sporu tabana yayın dedi… Bende dâhil, ‘herkes bize sporu öğretmeye geldi herhalde’ dedik. Ama zaman bize çok doğru söylediğini gösterdi ve bu anlayışla spora hizmet etmeye başladık. Türkiye de bir anlayış var; spor kulübü demek “futbol” demek anlayışı hala da devam etmekte.

Yeni gelen Kaymakamımız Sayın Süleyman Erdoğan’ı Beykoz Kulüpler Birliği olarak ziyaret ettiğimizde konuşmasında bizlere, ‘Yapacaklarınızın içinde size en acil olan bir projenizden başlayın, diğerlerini de sıraya koyarak çözüm üretin ve bunu böyle yaparken de yerel yönetimler sizlere daha sağlıklı destek olacaktır’ dedi.

Bende çok değerli spor kulüplerimize ve spor kamuoyuna buradan seslenerek; ‘sporun diğer branşlarına da el atarak semt halkına spor yaptırmayı ve tesisleri olan kulüplerimiz spor tesislerini belli saatlerde bedava olarak halkımıza açsın ve halkımızı spora yeniden başlatalım’ diyorum”.

Yazarın Yazıları