Eğitim

Okullarda yılsonu etkinlikleri sürüyor

Okullarda yılsonu etkinlikleri sürüyor
2014.07.17 00:00
| | |
8018

2010-2011 Eğitim-Öğretim Dönemi'nin sona ermesine artık günler kala öğrenciler çeşitli etkinliklerle yılın yorgunluğunu atmaya başladı…

İlköğretim 5.Sınıflarını bitirmek üzere olan çocuklar öğretmenleri ile veda gecesinde bir araya gelirken, aynı şeyi İlköğretimi tamamlayan ve Lise Dönemi sona erecek olan öğrenciler de yaşamaya başladı.

İlçenin çeşitli mekanlarında özel geceler, yıl sonu partileri düzenleyen öğrencilerde bir taraftan arkadaş ve öğretmenlerinden ayrılmanın hüznü diğer taraftan da zorlu başlayacak yeni eğitim dönemleri için girilecek sınavların heyecanları vardı.

Yılsonu eğlencelerinin en renklilerinden birisi Paşabahçe İlköğretim Okulu 5-B öğrencilerinin gerçekleştirdiği etkinlik idi. Çubuklu’da bulunan özel bir işletmede gerçekleşen gecede öğrenci ve velilerin tam kadro katılmaları dikkatlerden kaçmadı. 5 Yıl boyunca öğrencilerin adeta bir ailesi bir koruyucu meleği konumunda olan İlçemizin değerli ve deneyimli öğretmenlerinden Ziver Aksu, onlara son bir veda konuşması yaparken bundan sonraki yaşantılarına ait önemli mesajlar vermeyi de ihmal etmedi.  

Aksu, “Daha dün gibi idi, 1.Sınıfta başladığımız maceramız 5.sınıfta yani ilköğretimin diğer 3 dönemine geçerken sona ermekte. Başarılı bir dönem geçirdiğimiz fikrindeyim. Çocuklarımız, aileleri ve bizler bir bütün halinde bu işe önem verdik, el ele verdik. 5 yıl göz açıp kapatıncaya değin geldi geçti. Bundan sonra da onları takip etmeye devam edeceğim. Onlar benim de çocuklarım konumunda. Ne zaman isterlerse yanlarında olup sorunlarına çözüm noktasında önerilerimiz sunmaya hazır olacağız” diye konuştu.

Bu arada etkinliğe ilerleyen saatlerde Paşabahçe İlköğretim Okulu Müdürü Korkmaz Gülen’de iştirak etti. Davet üzerine yaptığı konuşmada yılsonu etkinlikleri için yoğun günler yaşandığına dikkatleri çeken Gülen; “Ben de bugün ikinci etkinlik olarak sizlerin yanında olmak üzere katılım sağladım. Okulumuzun değerli öğretmenlerinden Ziver Aksu’nun yetiştirdiği, 5 yıl boyunca her an onlarla birlikte olan öğrencilerin böylesine güzel bir programla veda edecek olması güzel. İnanıyorum ki Ziver Bey okulumuzda yeni öğrenciler yetiştirmeye devam edecek. Yeniden, 1.sınıftan itibaren yeni öğrencileri aynı ilgi ve şefkat ile yetiştirecek. Ben gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Güzel samimi bir ortam hazırlamışlar” şeklinde konuştu.

Çubuklu’da ki gecede sınıf öğrencileri hazırladıkları çeşitli çalışmaları programda sergiledi. Anlam yüklü bir şiir de seslendirilirken, iki öğrencinin gitarla şarkı söylemeleri, bazı öğrencilerin ayrıca şarkı söylemeleri geceye renk kattı. Bu arada piyanistin çaldığı popüler şarkılara eşlik eden öğrenciler hayatlarının unutulmaz günlerinden birinse imza atmanı heyecan ve mutluluğunu her an doyasıya yaşadı.

Gecede Sınıf Öğretmeni Ziver Aksu’ya çiçek ve hediye sürprizi de vardı. Ziver Aksu öğrencilerinin ve velilerinin ısrarı ile bir de parça seslendirdi. Gece öğrenci ve velilerin öğretmenleri ile çektirdiği anı fotoğraflarının ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Paşabahçe İlköğretim Okulu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"