Okullarda ortak sorun spor salonu ihtiyacı

  • Güncelleme: 18.04.2012 00:11
  • Okunma: 8992 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da faaliyet gösteren Okul Aile Birliği Başkanları ile üyelerine, Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen yemekle bir araya geldi.
Okullarda ortak sorun spor salonu ihtiyacı

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Başkan Yardımcıları Av. Yüksel Baki, Hanefi Dilmaç, Metin Torun, Okul Aile Birliği Başkanları ve çok sayıda üyeleri katıldı...

Eğitime önem veriyoruz

Dernekler ve STK’lar ile yaptıkları bu tür toplantıların amacının ortak akıl üretmek olduğunu belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Eğitim önemli bir konu ve biz eğitime önem veriyoruz. Okullarımızın bir yıllık boya, badana, temizlik malzemesi ve her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz ve karşılayacağız. Bizler karşılamazsak eğer bu ihtiyaçlar veliler tarafından karşılanacaktı. Belki bu bizim görevimiz değil, ama biz yapıyoruz.”şeklinde konuştu.

Belediye olarak kültürel değerler anlamında gelişmelerine katkıda bulunmak ve genç kuşaklara tarih bilinci ve sevgisini kazandırmayı amaçlayarak öğrencileri Panorama 1453 Müzesi’ne götürdüklerini belirten Yücel Çelikbilek; “5 yıl içerisinde 30 binden fazla çocuğu Panorama 1453 Müzesi’ne göndermeyi hedefliyoruz ve nesillerimize bu şuuru, bu bilinci yerleştirmek için gayret gösteriyoruz. şeklinde konuştu.

Çelikbilek, Beykoz Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri diğer bir hizmet olarak da Çanakkale Şehitliği’ne düzenledikleri gezileri hatırlattı.  

Kültür Merkezi’nin Kütüphanesi açılıyor

Beykoz Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri hizmetleri anlatan Yücel Çelikbilek, Kültür Merkezi’nin içine yaptırılan kütüphanenin açılışının ise Mart ayında açılacağını söyledi.

Galatasaray Üniversitesi, Riva’ya gelebilir

Beykoz’un okul alanları bakımından İstanbul’un diğer ilçelerine göre en iyi konumda olduğunu vurgulayan Çelikbilek; “Alman Üniversitesi’nin inşaatına başlandığını ve Galatasaray Üniversitesi’nin Riva’ya gelmesi ihtimali olduğunun” müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Çelikbilek’in konuşmasının ardından Okul ve Aile Birliği yöneticileri söz alarak, okullarda ki eksikliklerden bahsettiler.

Akbaba Ticaret Lisesi; “Öğretmen eksiğimiz ve araç eksikliğimiz var.”

Görele Köyü İlköğretim Okulu; “Okulumuzda obezite sorunu var ve okulumuzda spor salonu olmadığı için spor yapamıyoruz.”

Fatin Hoca İlköğretim Okulu; “Müdür muavinlerimiz derslere giriyor. Buda öğrencilerin dikkatlerinin dağılmasına sebep oluyor.”

Ferit İnal Lisesi; “Okulumuz Celal Aras Lisesi’ne taşındı ve okul çok kalabalık. Celal Aras Lisesi’nde 3000 öğrenci eğitim görüyor. Bu konuda bize yardımcı olurmusunuz.”

Celal Aras Lisesi; “Okulumuzun önü sürekli olarak çamur... Okulumuzun önüne asfalt yapılmasını istiyoruz.”

Okul Aile Birliği yöneticilerinin yönelttiği soruları cevaplayan Aydın Ergün; “İstanbul’da yer ile ilgili olarak sıkıntısı en az olan ilçe Beykoz ama ideal yönden bakıldığında ise Beykoz iyi bir durumda değil, iyi olma yolunda. Kendi sorunlarımızı kendimizin çözmesi gerekiyor. Biz Beykoz’u yedi bölgeye ayırdık ve eğitim için bütçemizde yer ayırdık. Yedi bin civarında obezite var. Bizler bu sorun ile savaşıyoruz. Okul alanları spor salonları için müsaitse yaparız. Hepsi biranda yapılamaz ama sırasıyla teker teker yaparız. Hayırsever vatandaşlarımız da bu konuda destek olurlar.” şeklinde konuştu.

2013 yılına kadar ilçenin eğitim alanında bir birinden önemli projeleri kucaklayacağını söyleyen Kaymakam Ergün; “Çubuklu Eğitim Kampusu, Şahinkaya Eğitim Kampusu’nun yanı sıra, Çavuşbaşı bölgesinde içinde anaokulları ve spor salonları olan bir okulun yapılacağını, meslek eğitimi alanın da çalışmaların yürütüldüğünü” belirtti.

Okullarda müdür yardımcılarının derse girmeleri ve kadrolu öğretmen sorununun tamamen Milli Eğitim Bakanlığı’nın yetkisinde olduğunu belirten Kaymakam Ergün, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda bir çözüm üretmek amacıyla bir çalışma içerisinde olduğunu ve çalışma bittiğinde bu sorunların çözüleceğini” söyledi.

Toplantının ardından, Fatin Hoca İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Başkanı Yaşar Kesici ve Başkan Yardımcısı Gaye Zayıf tarafından katkılarından dolayı Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e hediye takdim edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz