Kültür

Öğretmenlerin tuvalinden Sanat Galerisi

Öğretmenlerin tuvalinden Sanat Galerisi
2014.08.04 00:00
| | |
3955

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları başladı. Bu kapsamda Sabancı Öğretmen Evi’nde, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız’ında katıldığı, İstanbul öğretmenlerinin resimlerinden oluşan bir “Sanat Sergisi” açıldı.

25 Kasım Pazartesi gününe kadar gezilebilecek “Sanat Sergisi’nin açılışı öncesi favetlilere kokteyl verildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşat Yayla ve Sabancı Vakfı Müdiresi Zerrin Koyunsağan da katıldığı açılışta, Sabancı Öğretmenevi Müdiresi Ayşe Erol konuklarla tek tek ilgilendi. 

Günün önemine binaen kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız şu cümleleri kullandı: “öğretmenlik mesleği en kutsal görevlerin başında geliyor. Bu vesileyle çalışan ve emekli öğretmenlerimize hayırlar getirmesini diliyorum. Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk bu ulus için kurtuluş mücadelesini verdiği gibi, eğitim mücadelesinde de önderlik yaptı. Bu mücadelenin sembolü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü de bizlere hediye etti. Şüphesiz özveri isteyen tüm mesleklerde olduğu gibi öğretmenlikte de bir takım sıkıntılar yaşıyoruz. Ancak bütün olumsuzluklara rağmen bizler bu ülkenin geleceği olan yavrularımızın temelini atıyoruz. İşte bu her türlü zorluğa karşı bizleri mutlu etmeye yetiyor.”  

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan’a günün anısına bir plaket takdim ederek başarı dileklerinde bulundu. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İl Milli Eğitim Müdürü, Muammer Yıldız, Resim Sergisi, Sabancı Öğretmen Evi, Sabancı Vakfı, Sanat Galerisi, Zerrin Koyunsağan, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"