Güncel

Öğretmen Lisesi’ne sahip çıkan yok

Öğretmen Lisesi’ne sahip çıkan yok
2014.09.24 00:00
| | |
5881

2010-2011 Eğitim - öğretim yılında 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun üst katında faaliyete başlayan ve daha sonra iş adamı Galip Öztürk’ün yardımlarıyla yapılan binasına geçen Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi’nin durumu içler acı

Cumhuriyet Köyü’nde dört yıldır eğitime devam eden; etrafında hiçbir güvenlik önlemi  olmayan Atatürk büstü ve bayrak direkleri bulunmayanProf. Dr. İbrahim Canan Anadolu Öğretmen Lisesi’nin Okul Aile Birliği Yönetimi isyan etme noktasına geldi. 

Diğer yandan atık suların okulun yanında ki dereye akması sağlık sorunlarını beraberinde getirirken, okul yöneticileri de bu durumdan muztarip. Okulun etrafının çevrili olmaması ise hemen yan taraftaki uçurum nedeniyle büyük bir güvenlik sorunu olarak ortaya çıkıyor. 

Okul Müdürü Mustafa Bülbülİlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bir yazı yazarak okulun eksiklerinin bir an önce giderilmesini istese de henüz sonuç alınmadı. 

20 derslik, 21 öğretmen ve 196 öğrencisi ile eğitim – öğretimine devam eden Prof. Dr. İbrahim Canan Öğretmen Lisesi Okul Aile Birliği Yöneticileri, okulun içinde bulunduğu durumun bir an önce düzeltilmesi ve okulun çevre düzenlemesine kavuşturularak daha iyi şartlar altında faaliyetlerine devam edebilmesi için yetkililerden yardım bekliyor. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Köy

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"