Öğrencilerin en çok zorlandığı dersler

  • 0
  • 8627

Eğitim hayatında her öğrencinin her derste büyük bir başarı sergilemesini bekleyemezsiniz.

Elbette bazı dersler öğrenciler için daha zorlayıcı olabiliyor. Bu gibi durumlarda ailelerin büyük stres ve hatta panik yaşadığına siz de defalarca rastlamışsınızdır. Oysa çözümü oldukça basit! Bu çözümden söz etmeden önce öğrencilerin en çok hangi derslerde zorlandıklarına birlikte göz atalım.

  • Matematik

Ülkemizde öğrencilerin en çok zorlandığı dersler sıralamasında matematik başı çekiyor. Öğrencilerin % 76’sının matematik dersinde zorlandığı yapılan son araştırmalarla da ortaya çıktı. Bu durum sadece lise düzeyinde olan öğrenciler için geçerli değil. İlköğretim seviyesinde olan öğrencilerin de matematik dersinde bir hayli zorlandıklarını belirtebiliriz. Ancak temelden başlamak kaydıyla bu dersin çok iyi öğrenilmesi gerekiyor. Temel zayıf olduğunda öğrenciler ilerleyen dönemlerde matematik alanında çok daha fazla zorlanmaya başlıyor.

  • Fizik

Öğrencilerin en çok zorlandıkları dersler sıralamasında fizik de bulunuyor. Fizikte zorlanan öğrencilerin oranı ise % 8 dolaylarında bulunuyor. Sayısal alanda başarı elde etmek isteyen ve sayısal puan ile öğrenci kabul eden bölümlerde okumayı hedefleyen öğrenciler için bu durum oldukça önemlidir. Sınavlarda fizik sorularının mutlaka büyük oranda doğru olarak çözülmesi gerekiyor ve işte bu nedenle öğrencilerin bu alanda başarı çıtalarını yükseltmesi büyük önem taşıyor.

  • Türk Dili ve Edebiyatı

Bu ders de öğrencileri zorlayanlar listesinde yer alıyor. Genellikle sözel ağırlıklı değil sayısal ağırlıklı alanlarda başarılı olan öğrencilerin zorlandığı bir ders olduğunu söyleyebiliriz. Bu alanda öğrencilerin eğitim desteğine ihtiyaçları olabiliyor. Bu sayede konuları daha iyi kavrayabiliyorlar ve böylelikle temellerini güçlendirmeleri de mümkün olabiliyor.

Aileler ise öğrencilerin zorlandıkları konularda özel ders almasını sağlayabilir. Özel ders alan öğrencilerin çok daha başarılı oldukları biliniyor. Bu noktada fiyat konusu merak edilebilir. Hemen Armut.com sitesine uğrayarak İstanbul matematik özel ders fiyat teklifi alabilirsiniz. Elbette farklı alanlarda da özel ders almak için fiyat teklifinde bulunma şansınız var. Bu sayede öğrencilerin daha başarılı olmalarını sağlamanız çok kolay olacak. Özel ders için çok yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmanız gerekmez. Gayet makul bir bütçeyle de çocuğunuzun zorlandığı alanlarda ders almasını sağlayabilirsiniz. 

 

Beykoz’un dinamikleri ve ekonomi
Önceki Beykoz’un dinamikleri ve ekonomi
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler