Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

  • Güncelleme: 26.01.2013 00:11
  • Okunma: 4617 kez
  • Yorum: 0
Ülke genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören yaklaşık 16 milyon öğrenci, Beykoz'da ise 42 bin öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı.
Öğrenciler karne heyecanı yaşadı

17 Eylül 2012'de başlayan 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk yarısı bugün sona erdi. Beykoz'da eğitim gören 42 bin öğrenci karnelerini alarak 2 haftalık yarıyıl tatiline başladı. Yarıyıl tatili 11 Şubat'ta sona erecek.  

Karne sevinci yaşayan öğrenciler, sabah erken saatlerde okula gitti. Öğretmenlerinin elinden karnelerini alan öğrenciler ve velileri dikkatle notlarını inceledi. Öğrenciler 2 hafta sürecek tatil öncesinde birbirlerine sarılarak okuldan ayrıldı.

Beykoz Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek öğrencilerin 15 günlük tatilde iyice dinlenmelerini isterken, eksik oldukları derslerle ilgili kendilerini geliştirmeleri için kısa tekrar yapabileceklerini belirtti. Yekrek, "kötü not dünyanın sonu değildir. Bu yüzden aileler çocuklara karşı daha anlayışlı ve sabırlı davranmalı ve zayıf olan derslerini düzeltmeleri için çocuklarını motive etmeliler" dedi.  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Milli Eğitim, Nazmi Yekrek

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz