Öğrenciler dikkat... Bu haber size

  • 20.02.2016 19:35
  • Güncelleme: 20.02.2016 19:39
  • Okunma: 7621 kez
  • Yorum: 0
Ensar Vakfı ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öncülüğünde gerçekleştirilen Türkiye Değer Ödülleri'nin 5.'si için son başvuru tarihi 15 Mart 2016.
Öğrenciler dikkat... Bu haber size

Ensar Vakfı ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün öncülüğünde gerçekleştirilen ve bu yıl sponsorluğuna Turkcell'in de eklendiği Türkiye Değer Ödülleri'nin 5.'si için son başvuru tarihi 15 Mart olarak belirlendi.

İlk olarak 2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında Ensar Vakfı, Ensar Vakfı Değerler Eğitimi ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa çalışmaları sonucunda düzenlenen Türkiye Değer Ödülleri, bu yıl 5. kez gerçekleştirilecek. Bu yıl sponsorluğuna Turkcell'in de katıldığı 5. Türkiye Değer Ödülleri'nde toplamda 2 kategori ve 5 dalda ödül dağıtılacak. Şiir, hikâye, resim, karikatür ve kısa film dallarında gönderilecek eserlerin değerlendirme sonunda ödüle layık bulunacağı yarışmaya, 15 Mart tarihine kadar başvuru kabul edilecek. Eser Ödülü Kategorisinin yanı sıra Ortaokullar ve orta öğretim kurumlarında tavır ve davranışlarıyla 'sorumluluk' değerini en güzel şekilde ortaya koyan, toplum içerisinde bu değere göre hareket eden öğrencilerin, öğretmen ya da okul yöneticileri tarafından tespit edilmesi ve aday olarak gösterilmesi sonucu 'Değer Ödülü' de dağıtılacak.

Ensar Vakfı, ülke insanının manevi dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1979 yılında kuruldu. Halen Türkiye genelinde onlarca şubesi bulunan ve hizmet veren Ensar Vakfı, son yıllarda daha kaliteli-verimli hizmet sunabilmek adına 'din ve ahlak eğitimi' ile 'değerler eğitimi' konusunu ulusal ve uluslararası düzeye yükseltmeyi hedefleri arasına aldı. Ensar Vakfı, misyonu insani değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla nitelikli akademik çalışma ve sürekli proje geliştirerek, özelde gençler olmak üzere toplumun tüm sosyal katmanlarına eğitim, yayın, organizasyon faaliyetleri ile hizmet sunan bir vakıf olarak biliniyor.

DETAYLI BİLGİ BROŞÜRÜNÜ BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz