Toplum

Öğrenci ve öğretmenlerden Veysel'e müzik şöleni

Öğrenci ve öğretmenlerden Veysel'e müzik şöleni
04.05.2016 13:59
| | |
7485

Video galeri

Beykoz Yenimahalle Mehmet Emin Pulatkonak, öğrenci ve öğretmenlerinden Aşık Veysel'e müzik şöleni

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Müzik Şenliği'nde sahne alan Mehmet Emin Pulatkonak Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, performanslarıyla izleyenleri kendisine hayran bıraktı.

Protokol konuşmalarına boğulmayan ve sahnenin yalnızca öğretmen ve öğrencilere terk edildiği programda, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu da uygulamayı büyük bir olgunlukla karşıladı. Gülşah Bulut'un yönettiği, Mehmet Emin Tunç ve Tuana Albayrak adlı öğrencilerin sunumunu üstlendiği programı Dost Beykoz takip etti.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Müzik Şenliği'ne Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, Beykozlu Sanatçı Ayşe Tunalı, Mehmet Emin Pulatkonak Müdürü Tahir Taş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ile görüşmesi sebebiyle katılamadığı programda, Şube Müdürü Necla Çağlayan vardı.  Öğretmenler Korosu'nun potpuri şarkılarına sahneye çıkarak eşlik eden Çağlayan'a, öğrenciler ve veliler alkışlarla destek verdi.

Okul Müdürü Tahir Taş: "Şenlik dağıldıktan sonra damağınızda hoş bir seda bırakmak istedik..."

Sinevizyon gösterisi ile başlayan Müzik Şenliği'nde konuşan Mehmet Emin Pulatkonak Müdürü Tahir Taş, gerçekleştirdikleri etkinliği, ölümünün 43. yılında Ozan Aşık Veysel anısına düzenlediklerini kaydetti. Taş, şunları söyledi:

"Eğitim, insan yaşamında zor bir süreçtir. Eğiten için de eğitilen için de bu böyle... Sabır ister, fedâkarlık ister, zaman ister; ama en çok da emek ister... Şartlar olgunlaşıp da emeklerin karşılığını görmek ise inanın, dünyanın en kıymetli hazinelerine değişilmez! Bugün bizi gururun doruklarına ulaştıran öğretmen ve öğrencilerimize de işte bu yüzden huzurlarınızda gönül dolusu teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Mehmet Emin Pulatkonak'ı Müzik Şöleni yapacak seviyeye getiren, maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen Acarkent Musıki Cemiyeti'ne şükranlarımızı sunuyorum. Şölenimize evsahipliği yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e ve çağrımıza kulak veren siz kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Şenlik dağıldıktan sonra dilinizde ve damağınızda 'hoş bir seda' bırakabilirsek bugün, inanın çok mutlu olacağız. İyi ki geldiniz, hoşgeldiniz..."

'Dolu dolu geçen müzik şöleninde öğretmen ve öğrenciler, profesyonel sanatçılara taş çıkartan bir performans sergiledi'

Öte yandan Mehmet Emin Pulatkonak Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ve 2 saati aşkın bir zaman devam eden muhteşem programda, şu kişiler sahne alarak emek verdi:

Klarnet: Mertcan Selçuk

Gitar: Fırat Dağıdır

Kemençe: Rıfat Usta

Bağlama: Ünal Dursun

Perküsyon: Kemal Can Aslan

Klavye: Durmuş Ali Öztürk

Zeybek: Murat Emrah Yamani

Islık: Fatih Ercan

Sahne Görvlisi İbrahim Polat

Küçük Kemancılar: Eylül Dabağ, Tuana Akgün

Ortaokul Keman Grubu: Leyla Uysal, Sude Nazmiye Küçük, Sude Yılmaz, Nisan Şit, İlayda Talay, Zeynep Bal, Sılanur Şenyaşa

Mandolin Grubu: Melike Unutur, Büşra Bozkurt, Miray Tomrukçu, Zeynep Zehra Yıldıran, Meryemnaz Sucu, Volkan Yılmaz, Leyla Uysal

Solist: Gülşah Bulut, Zeynep Bal, Ayyıldız Yıldız, Sude Nazmiye Küçük

Diğer Katkı verenler: Mehmet Emin Pulatkonak'ın öğretmen ve öğrencileri

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Mehmet Emin Pulat Konak, Müzik Şöleni, Aşık Veysel

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"