Güncel

Oğlunun kafasına silah dayadı

Oğlunun kafasına silah dayadı
11.05.2015 20:04
| | |
7781

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün korkuluklarına çıkan taksici Tuncay Kuşçular(42), 16 yaşındaki oğlunun başına silah dayayınca korku dolu anlar yaşattı.

Cinayet, ardından da intihar riskine karşın Özel Harekat Timi köprüye gelirken, sinir krizi geçiren babayı Rehine Müzakere Timi’nde görevli polis 1.5 saat sonra ikna etmeyi başardı.

İstanbul’da köprü korkuluklarına çıkan bir kişi, oğlunun başına silah dayayınca korku dolu saatler yaşattı. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Ankara istikametinde ilerleyen Tuncay Kuşçular (42) köprünün ortasına geldiği sırada aracını durdurdu. Bir anda köprü korkuluklarına çıkan Tuncay Kuşçular, yanında getirdiği 16 yaşındaki oğlu O’nun başına silah dayadı. Köprüden geçen sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis, Kuşçular’ın oğlunu öldürüp, köprüden atlayacağı tehdidinde bulunması üzerine olay yerine Özel Hareket Timi istedi. Aynı anda Asayiş Şube Müdürlüğü Rehine Müzakere Timi de gelerek görüşmelerine başladı.

Öfkeli babanın oğlunu öldürmesi ihtimaline karşın özel harekât teyakkuz halinde bekledi. Bu sırada müzakereci polis memuru da ikna çabalarını sürdürdü. Kuşçular’ın polislere, dolandırıldığı için yüklü miktarda borç altına girdiği için böyle bir olaya kalkıştığını söylediği öğrenildi. Olay nedeniyle köprünün bir şeridi kapatılınca ve meraklı sürücüler duraksayınca TEM otoyolu bir süreliğine durma noktasına geldi. İkna çabaları sırasında denizde de Deniz Polisi hazır bekletildi. Polisin uzun uğraşlarının ardından oğlu kurtarıldı. Baba ise yaklaşık 1.5 saat süren ikna çabalarının ardından baba teslim olmaya ikna oldu. Gözetim altına alınan baba ve oğlu ekip aracına alındı.

Beykoz Asayiş Büro Amirliği’ne götürülen Tuncay Kuşçular ve oğlunun ifadesi alındı. Kuşçular’ın kullandığı tabancanın da kurusıkı olduğu belirlendi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İntihar, FSM, Tuncay Kuşçular

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"