Oğlumu Cumhurbaşkanının akrabası buldu

  • 1
  • 24931
Oğlumu Cumhurbaşkanının akrabası buldu
Oğlumu Cumhurbaşkanının akrabası buldu
Oğlumu Cumhurbaşkanının akrabası buldu
Oğlumu Cumhurbaşkanının akrabası buldu

Beykoz’un dört şehidinden biri olan Murat Akdemir’i hastaneye götüren taksi şoförüne ulaşan AA muhabiri Gencebay Gür bu kez de baba İsmail Akdemir’e ulaştı.

AA Muhabiri Gencebay Gür’e 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan baba İsmail Akdemir, 15 Temmuz gecesi, oğlunun telefonla konuştuğu bir sırada hainlerin kurşunlarına hedef olduğunu ve kaldırıldığı hastaneyi yoğun uğraşlara rağmen bir türlü tespit edemediklerini söyledi.

İsmail Akdemir, oğlunun hangi hastanede olduğunu tespit edemeyince, arkadaşı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dayısının oğlu Ali Mutlu’yu arayarak yardım istediğini söyledi. 10 dakika sonra arayan Ali Mutlu’nun, Murat’ın Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ameliyatta olduğunu ve durumunun ciddiyetini muhafaza ettiğini kendisine bildirdiğini anlattı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Çengelköy'de vurularak şehit olan Murat Akdemir'in babası İsmail Akdemir, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını AA Muhabirine anlattı.

İsmail Akdemir, "Darbe girişiminin olduğu akşam dışarı çıkmak isteyen oğluma annesi gitmemesi için yalvardı. Ama oğlum 'Reis bizi çağırıyor anne, şehit olmaya gidiyorum' diyerek evden çıktı." dedi.

Beykoz Göksu Mahallesi’nde lokanta işleten ve 15 Temmuz'daki darbe girişimi esnasında 27 yaşındaki oğlu şehit düşen İsmail Akdemir, “akşam saatlerinde evde eşiyle oturduğunu, alt katta oturan evli ve 1 çocuk babası oğlu Murat'ın yanlarına gelerek, darbe girişimini engellemek için sokağa çıkmak istediğini söyledi. Annesinin gitmemesi için oğluna yalvardığını kaydeden Akdemir, "Ama oğlum, 'Reis bizi çağırıyor anne, şehit olmaya gidiyorum' diyerek evden çıktı" şeklinde konuştu.

İsmail Akdemir oğlunun her zaman şehit olmak istediğini ve bunu sürekli dile getirdiğini belirterek, "Oğlum her zaman deli dolu biri çocuktu. Şehit olmak istediğini son birkaç aydır dile getirirdi. Hatta öyle zamanlar oldu ki Türkmen Dağına gitmeyi bile düşündü. Ama Allah'ın takdiri böyle bir gecede şehitlik ona nasip oldu" dedi.

"Komutanlarının ateş emri vermesiyle askerler ateş açmış"

Oğlunun arkadaşlarıyla birlikte Çengelköy'de bir kavşakta toplandığını, buraya 10-15 kişilik bir asker grubunun geldiğini öğrendiğini aktaran Akdemir, şöyle devam etti:

"Bu askerlerin arasında subay veya astsubay yokmuş. Daha sonra başlarında rütbelilerin bulunduğu 30-40 kişilik asker grubu daha gelmiş kavşağa. Bu subaylardan birinin de Kuleli Askeri Lisesi Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Karabekmez olduğunu öğrendik sonradan. Albay Karabekmez oğluma ve arkadaşlarına dağılmaları için bağırmış, yoldan geçen arabaların camlarına tüfeğin dipçiğiyle vurup kırmış. Çevredekilere ateş açmış. Oğlum, albayın yanına gidip konuşmak istemiş. Albay da 'sakal bırakıp bira içip artistlik yapmayın' demiş. Kavşağın ilerisinde askerlerin barikat kurduğunu gören oğlum ve arkadaşları duvarın arkasına gizlenmişler. Komutanlarının ateş emri vermesiyle askerler ateş açmış, halkı taramaya başlamışlar. Vatandaşlardan bazıları vurulup yere düşmüş. Oğlum da bu sırada vurulmuş."

"Oğlum vurulduğu anda onunla telefonla görüşüyordum"

Oğlunun vurulduğu anı anlatırken gözleri dolan İsmail Akdemir, "Annesi ve ben merak ediyorduk. Oğlumu cep telefonundan aradım. Telefonu açınca 'çabuk eve gel oğlum' diye bağırdım. Bu sırada Murat 'Ah' diye bağırdı. Vurulduğunu anladım. Yani oğlum vurulduğu anda onunla telefonla görüşüyordum." ifadesinde bulundu.

Hastaneye gittiklerinde oğlunun ameliyatta olduğunu öğrendiklerini belirten Akdemir, bir süre sonra da şehit haberini aldıklarını ifade etti.

"Albay, tüfeğinin mermisi bitince, yanındaki askerin tüfeğini alıp ateş etmeye devam etmiş"

Oğlu Murat'ın yanındaki arkadaşlarından darbe girişimi sırasında yaşananları dinlediğini ve çektikleri cep telefonu görüntülerini topladığını dile getiren Akdemir, şunları söyledi:

"Arkadaşları, oğlumun albay rütbeli bir asker tarafından vurulduğunu söylediler. Bu albay, tüfeğinin mermisi bitince, yanındaki askerin tüfeğini alıp vatandaşlara ateş etmeye devam etmiş. Oğlumun arkadaşlarını alıp emniyete gittim. Buradaki polislere, oğlumun arkadaşlarının çektiği yaklaşık 30 adet cep telefonu görüntüsünü verdik. Oğlumun arkadaşları, Murat'a ateş eden kişiyi de gösterdiler polislere. Bu kişi, Kuleli Askeri Lisesi Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Karabekmez imiş ve tutuklanmış. Karabekmez'den şikayetçi olduk."

"Silivri Cezaevine gönderildiğini öğrendik"

Murat Akdemir'i vuran kişinin Albay Mehmet Karabekmez olduğunu tespit eden baba İsmail Akdemir, 'Albay Karabekmez'in sadece vatana ihanet değil kasten adam öldürmekten de yargılanacağını' söyledi. Akdemir, "Kuleli Askeri Lisesi'nde Komutan Yardımcısı olan Albay Mehmet Karabekmez'den darbe girişiminin hemen ertesi gününde şikayetçi oldu. Zaten yakalanmış. Benim şikayetimden dolayı da sadece vatana ihanet suçundan yargılanmayacak. Ayrıca kasten adam öldürmek suçundan da yargılanacak. Daha sonra Albay Karabekmez'in Silivri Cezaevine gönderildiğini öğrendik" dedi.

AA 

Mesudiyespor Beykoz Belediyesi’nden arsa istiyor
Önceki Mesudiyespor Beykoz Belediyesi’nden arsa istiyor
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (1 Yorum)

hhj (4 yıl önce)

silivri cezaevi düzenli VİDEO KAYIT altına alınmalı. çok şaibeli bir yer. Cuntacılar, ocakbaşı kebap yapıyor olabilirler. ayrıca, cuntacı albay mehmet karabekmez in aile içinde 1.derece fetullahçı var.

Yorum Yaz