Ofis temizliği yaparken hangi malzemeleri kullanmalısınız?

 • 0
 • 9205
Ofis temizliği yaparken hangi malzemeleri kullanmalısınız?

Ofis temizliği hem çalışanların sağlığı açısından hem de iş ortamının müşterilere karşı tertipli görünmesi açısından son derece önemlidir.

Günün büyük bir çoğunluğunun geçirildiği ofislerin, temiz olması sağlık açısından önem arz eder.

Ofisler, müşterilerle buluşma noktasıdır. Hiçbir müşteri, temiz ve tertipli imajı yaratmayan kişilerle çalışmayı tercih etmez. Ofis temizliği günde bir veya gün aşırı olarak yapılmadır, temizlik yapılırken kullanılacak olan ofis temizlik malzemeleri seçimi son derece önemlidir. Hangi malzemelerin kullanıldığı kadar malzemelerin nereden alındığı da önemlidir. Ofis temizliği ürünlerinin alımı genel olarak avansas.com üzerinden gerçekleşmektedir; bunun en büyük nedeni, Avansas çatısı altında satılan ürünleri son derece kaliteli ve uygun fiyatlı olmasıdır.

Silikonlu Temizleyici

Ofis temizliğinde olmazsa olmaz ürünlerden biri silikonlu temizleyicilerdir. Ofis ortamlarında birçok bilgisayar ve televizyon bulunur; bu ekranların temizliği son derece önemlidir. Bilgisayar ekranları temizlenirken kullanılan ürünün, ekran yapısına zarar vermemesi gerekir. Ofis ortamlarında kullanılan bilgisayarlar pahalı ürünlerdir, bu ürünlerde meydana gelecek olan en ufak hasar dahi bütçeye zarar verir. Ofislerde bulunan bilgisayar ve televizyonların temizliğinde silikonlu temizleyiciler kullanılmalıdır.

Mikrofiber Bezler

Ofis temizliği için gerekli olan malzemeler arasında mikrofiber bezler yer almaktadır. Mikrofiber bezlerin en önemli özelliği, kullanıldığı yüzeylere zarar vermemesidir. Özellikle bilgisayar ekranlarında çizilmeler olmaması için ofis temizliğinde mikrofiber bezler kullanılmalıdır.

Çamaşır Suyu

Temizliğin en vazgeçilmez unsuru çamaşır suyudur. Ofis temizliği için de çamaşır suyu oldukça önemlidir. Çamaşır suyu, etkin temizlik çözümleri sunar. Birçok yüzeyde kullanılabilen çamaşır suyunun en önemli özelliği mikrop, bakteri ve virüsleri öldürmesidir. Gün içerisinde birçok insanın gelip gittiği ofislerin temizliğinde muhakkak çamaşır suyu kullanılmalıdır. Ofislerin tuvalet ve mutfakları için çamaşır suyu olmazsa olmaz bir üründür.

Temizlik Paspası

Ofislerde kullanılan paspasların yapısı, evde kullanılan paspaslardan daha farklıdır. Evlerde ufak paspaslarla temizlik yapılabilirken, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu ofislerde daha büyük paspaslar kullanılır. Yer temizliğini yapan çalışanların hayatını kolaylaştıracak ürünlere, Avansas üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Avansas, ofis temizliğinde kullanılacak olan bütün malzemeler gibi temizlik paspasında da geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Cam Temizleyici Ürünler

Ofislerinizin içi kadar dışının da temiz olması gerekir. Cam temizliği ürünlerinin kaliteli olması, sağlanan temiz görünümün uzun süre korunmasını sağlar. Ofis tuvaletlerinde bulunan aynalarda leke kalmaması için de cam temizleyici kullanılmalıdır.

Yüzey Temizleyiciler

Ofislerin zeminleri en sık kirlenen yerlerdir. Ofis zeminlerinin temizliği, günde bir kez veya gün aşırı olarak yapılır. Yerlerde bulunan kirlerin tek seferde temizlenmesi için yüzey temizleyicilerin kullanılması gerekir. Ofis temizlik malzemeleri için en fazla ürün çeşitliliği sunan Avansas’ta hem ahşap hem de fayanslarda kullanılabilecek ürünler mevcuttur. Farklı esanslara da sahip olan bu ürünler sayesinde, temizliğin yarattığı ferahlık hissi ofislerde kalıcı hale gelir.

Ofis Temizlik Malzemeleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Ofis temizliği ürünlerini avansas.com gibi güvenilir siteler üzerinden almalısınız.
 • Ofislerinizde çalışan kişilerin, kronik akciğer hastalığı varsa antialerjik ürünleri tercih etmelisiniz.
 • Temizlik malzemeleri kimyasal içerikli ürünlerdir. Ofislerinizde bulunan bilgisayar, tablet ve televizyon gibi hassas ürünler için kimyasal oranı düşük olan malzemeleri satın almalısınız.
 • Ofis temizlik ürünlerini alırken bildiğiniz markaları tercih etmelisiniz.
 • Satın alacağınız ürünlerin, gerekli kalite standartlarında geçip geçmediğini kontrol etmelisiniz.

Kaliteli, Uygun Fiyatlı ve Toptan Ofis Temizlik Malzemelerini Nereden Almalısınız?

Ofis temizlik malzemelerinizi satın alabileceğiniz birçok site bulunmaktadır; ancak avansas.com adı ofis temizlik ürünlerinde de öne çıkmaktadır. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır.

 • Avansas çatısı altında satın ürünler, tüm kalite standardı testlerinden başarıyla geçmiştir.
 • Avansas, kaliteli ofis temizlik ürünlerini uygun fiyatlarla müşterileri ile buluşturmaktadır.
 • Avansas.com üzerinden aldığınız ürünler kısa sürede elinize geçer.
 • Avansas, taksitli satış seçeneğine de sahip olduğu için bütçenizi korursunuz.
 • Aynı zamanda avansas.com sık sık indirim kampanyaları yaptığı için ofis temizliği ürünlerini, piyasanın çok altındaki fiyatlara kolaylıkla alabilirsiniz.
Kovid-19’da riskli alanlar ve süreleri
Önceki Kovid-19’da riskli alanlar ve süreleri
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi