Oda TV’den Beykoz’da bir cenaze haberi

  • 0
  • 11557
Oda TV’den Beykoz’da bir cenaze haberi
Oda TV’den Beykoz’da bir cenaze haberi
Oda TV’den Beykoz’da bir cenaze haberi

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi’nde kılınan bir cenaze namazı sırasında namazı kıldıran kişinin söylediği iddia edilen ifadeler yargıya taşındı. Oda TV’de bunu haber yaptı.

Haber aynen şöyle:

Beykoz Gümüşsuyu Camii’nde kılınan bir cenaze namazındaki vaaz sırasında Cumhuriyet dönemi ile ilgili söylenen sözler büyük tepki toplamıştı.

CHP Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Onur Cingil'in paylaştığı ses kaydında, vaaz veren cami görevlisinin "Cumhuriyet Döneminde cenazeler yerlerde sürükleniyordu. Cenazeleri kaldıracak imam bulunmuyordu Cumhuriyet zamanında, fakat şeriat yaşandığı yerde cenazeler aziz bir şekilde kalkar, kabir azabı çekilmez" dediği görülüyordu.

Daha sonra mikrofonu alan diğer görevlinin de cümleleri söyleyen kişiye teşekkür ettikten sonra "Söylenmesi gerekeni söyledi" diyerek onay verdiği yine kayıtlara yansımıştı.

Skandal ses kaydıyla ilgili CHP'li Onur Cingil, savcılığa başvurarak suç duyurusunda bulundu.

Cingil, Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede, söz konusu kişilerin "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama (TCK 216) Görev sırasında din hizmetlerini kötüye kullanma (TCK 219) Cumhuriyet'in niteliklerine aykırı hareket etme (Anayasa 2)" suçlamasıyla cezalandırılmasını talep etti.

İşte o dilekçe:

Çubukluspor farkını fark ettiriyor
Önceki Çubukluspor farkını fark ettiriyor
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz