O zaman şöyle başlayalım,

  • 01.01.2019 17:41
  • Okunma: 4903 kez

Elif ÇELİK


Sosyal medyada siyasete son zamanlarda neden uzak olduğum soruluyor.

Siyaseti bırakıp bırakmadığım sorgulanmaya başlamış. Arkadaşlar... Güzel Beykozlular... Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Benim için kişiler değil, fikirler önemlidir. Alın terimle yoğurduğum kazanımlarımı, çocuğuma helal süt vermenin gururuyla birlikte ben de sokaklara çıkacağım. Ben de altı oklu bayrağı onurla taşıyacağım. Ancak herkesin Aday Adaylık sürecinde bin parçaya bölündüğü bugün değil, CHP'nin büyük bir titizlikle belirlediği Beykoz Adayı sonrası, çalışmamı yarınlarda yapacağım. Ben ilçe başkan yardımcılığı yapmış, ilçe başkanlığına Aday olmuş bir partiliyim. Bana bu süreçte tarafsız olmak yakışır. Daha sonrasında meydanlarda yüreğiyle Adayına destek veren bir partili emekçi kadını görmeye de gözleriniz yine alışır. Lütfen, azıcık daha sabır...                             

Hoşgeldin 2019

Yeni bir yıla eskimiş umutlarla girilir mi? Eğer gerçekleşmemiş hayaller varsa, yarım kalmış sevdalar varsa, eskimiş de olsa geçen yılın ve ondan önceki yılların umutlarını yeniden yeşertmek normal değil mi?

Ben bu yıla da yine aynı umutlarla başlayacağım. Bir anne olarak, bir STK gönüllüsü olarak, bir iş kadını olarak, bir Beykozlu olarak birçok konuda dilek dileyeceğim. Umarım 2019 yılında da artık dileklerim gerçekleşecek ve ben artık 2020 yılı için başka dilekler dileyeceğim...

İlk olarak her zamanki gibi 2019 yılı için Allah'tan sağlık ve sabır dileyeceğim. Özellikle ikinci annelik görevim nedeniyle bu yıl sağlığımı biraz ihmal etmiştim. Diğer yandan oğlum Egemen ve eşim Soner de bu yıl sağlık konusunda zor günler yaşadılar. İnşallah güzel kızımla birlikte ailecek önümüzdeki yıl sağlıklı bir sene geçiririz.

İkinci ve ek olarak sabır diledim çünkü sağlık ile sabır birlikte aynı düzlemde ilerliyorlar. Ben bir STK gönüllüsü olarak, siyasetin içinde bir kadın olarak bu yıl, diğer yıllara oranla çok fazla sınandım, sabrım ile çok fazla denendim. Ağzından çıkanı kulağı duymayan erkek egemen söylemle birlikte, yalnızca kulağının duyduğuna itimat eden kalpleri nasır bağlamış kadınlar, beni çok zorladılar. Yine de Allah'a sığınıp, ses etmedim. Gelip zaman zaman siz kıymetli okurlarım ile dertleştim: Geçti. Yine de ümidim odur ki, 2019 yılında Allah'ım artık beni daha fazla sabır ile sınamasın. Sabrımızı zorlayacak insanlardan inşallah beni ve ailemi uzakta tutsun...

Yeni gelen yılla birlikte yeni bir yaşı karşılayan 4 kişilik ailemiz, umarım birbirine daha sıkı sarılıp, hatalarıyla yüzleşerek daha mutlu bir yıl geçirir. Aslında bu dileğim kendi ailemle de sınırlı değil. Umarım Beykoz'da çekirdek ailesiyle mutlu ve huzurlu bir yaşam dileyen tüm aileler için sağlık ve mutluluk dolu bir yıl olur.

Kaybettiklerimiz oldu 2018 yılında... Tüm kalbimle kaybettiklerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah 2019 yılında da kaybettiklerimizin sevenleri, metanetli olsunlar. Yitirdiklerimizin güzel huylarını, alışkanlıklarını da saygıyla yaşatsınlar.

Son olarak da Sayın Yücel Çelikbilek'e ve AK Partili yöneticilere de verdikleri hizmetler dolayısıyla Beykoz adına teşekkür etmek isterim. Sevgili Başkanım... Size ve ekibinize çok teşekkür ederiz. 2019 yılı 1 Nisan günü de CHP'li Beykoz Belediyesi'ne ziyaretinizden onur duyacağımızı bilmenizi isteriz. 1 Nisan şakası değil Sevgili Başkanım, merak etmeyiniz. Artık Beykoz'un da Beykozlunun da şaka kaldıracak hali kalmadı, farkında değil misiniz?

Anahtar Kelimeler: Sosyal Medya

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları