Güncel

O vatandaş müftülükte çalışmıyor

O vatandaş müftülükte çalışmıyor
2014.12.11 00:00
| | |
4552

Cumhuriyet'i hedef alan vaaz verdiği iddia edilen vatandaşın kim olduğu araştırıyorlar.

Beykoz Gümüşsuyu Camii’nde kılınan bir cenaze namazında Cumhuriyet dönemi ile ilgili vaaz verdiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan vatandaşın kim olduğu sorusuna yanıt arıyorlar.

Oda TV Haber yapmıştı

Beykoz Gümüşsuyu Camii’nde kılınan bir cenaze namazında vaaz veren cami görevlisinin "Cumhuriyet Döneminde cenazeler yerlerde sürükleniyordu. Cenazeleri kaldıracak imam bulunmuyordu Cumhuriyet zamanında, fakat şeriat yaşandığı yerde cenazeler aziz bir şekilde kalkar, kabir azabı çekilmez" sözlerini Odatv gündeme getirmiş ve olay üzerine CHP Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Onur Cingil suç duyurusunda bulunmuştu.

Avukat Onur Cingil vaaz veren personelin kim olduğunu tespit etmek adına, Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde, Beykoz İlçe Müftülüğü’ne yazı yazarak vaaz veren personelin kim olduğunu sordu. Avukat Cingil, bu kişi hakkında herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığının da bildirilmesini istedi.

Müftülüğün, 2 Aralık 2014 tarihli yanıtında ise şu ifadeler yer aldı:

“Bahse konu kişilerin kurumumuz personeli olmadığından Müftülüğümüzce herhangi bir işlem yapılmamıştır.”

Müftülüğün, vaaz veren personelin kurumda çalışmadığını belirtmesi üzerine, Avukat Cingil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mezarlık İşleri Müdürlüğü’ne yazı yazarak personel hakkında bilgi verilmesini istedi. İBB’den gelecek yanıt bekleniyor.

İşte Müftülüğün yanıtı:

Anahtar Kelimeler: Beykoz Müftülüğü, Gümüşsuyu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"