Spor

O tam bir sporcu... Murat Bıyıklı

O tam bir sporcu... Murat Bıyıklı
2014.07.28 00:00
| | |
7476

Anadoluhisarı İdman Yurdu takımından tanıdığımız Murat Bıyıklı'yı yıllardır takip etmekteyiz.

Özellikle de futbol dışında yaptığı diğer iki spor dalından Karate'deki başarılarını takip etmekten yorulduk.

Futboldan hiçbir zaman kopmayı düşünmeyen başarılı sporcu kardeşimiz Beykoz İlçesindeki takımlardan gelecek teklifleri değerlendirme düşüncesinde. Milli Sporcularımızdan olan Murat Bıyıklı 8 yaşında Karate Sporuna adım atan bir isim. Atletizm ve futbol branşları ile de faaliyette bulunan komple bir sporcu görüntüsü çizen Bıyıklı, kendisinden çok şey bekleyen Karate Hocasından gizlice gittiği Hollanda'da  Dünyaca tanınan Feyenord Takımının seçmelerine katılır ve de kazanır. Büyük bir mutluluk ile Türkiye'ye evraklarını tamamlamak üzere döndüğünde talihsiz bir trafik kazası geçirir, ayağı tekerin altında kalır.

Bir sene sürecek tedaviler neticesinde futboldan mecburen uzaklaşır ardından ilk göz ağrısı olan Karate Sporuna odaklanır, şansızlığını burada ortadan kaldırmak için kendi kendine söz verir, bu branşta akın bir zamanda milli sporcular kervanına katılma niyetindedir.

Nitekim başarılar da peş, peşe gelir Murat Bıyıklı için. Üst üste 7 kez İstanbul şampiyonluğu ve de ardından Türkiye çapında gelen dereceler bir birini kovalar. Bu arada yeteneklerinin farkında olduğu bir diğer spor branşı yani atletizm'de de mücadele etmekten geri durmaz. Burada da 100 metrede Türkiye 2. olan bir sporcudur artık. Gelen bu başarıların ardından Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunun ( BESYO ) kapıları ardına kadar açılmıştır. Akademik kariyer ile spor bir arada gidecektir artık. Geçen dönem sonunda okulundan mezun olan Murat Bıyıklı, aynı Üniversite bünyesinde  Yüksel Lisan Eğitimine hazırlanmakta.

Öte yandan Feyenord macerasının talihsiz kaza neticesinde sona ermesi ile futboldan ayrı kalacağını düşünenler yanılır. İstanbul Gümüşhanespor, Mecidiyeköyspor, Anadoluhisarı İdmanyurdu Takımlarında forma giyer. 1.95 Boy ve 84 kilo ile fizik gücünü yaptığı sporlarda fazlası ile kullanır Murat Bıyıklı. Atletizm'den gelen sprinter özelliği ile kanatlarda ve forvet mevkiinde görev yapan başarılı sporcu bu sezon İstanbul içinde ve de özellikle Beykoz ilçesinde bir takımda forma giyerim düşüncesinde. Bazıları için yüksek boy ortalaması negatif etki etse de son derece esnek bir yapıya sahip olan Murat Bıyıklı için bu söz konusu bile olmaz. Tabii ki bunda ufak yaşlardan beri Karate Spor ile uğraşmasının da payı olsa gerek.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Murat Bıyıklı, Futbolcu, Karateci, Atlet

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"