Makaleler

O sene bu sene!

15.02.2016 21:21
| | |
2903

Bugünlerde Beykoz'da büyük bir heyecan yaşanıyor.

Beykoz 1908 için tüm Beykoz kenetlenmiş adeta maçı yaşıyor. Süper Amatör Lig'de ilçemizi temsil eden 108 yıllık dev çınar önce Play Off'a daha sonra Bölgesel Amatör Lige yükselmek için son maça konsantre olmuş halde. Küçükköyspor maçı için son antrenmanını yapıp kampa giren takımımız için Beykoz gençliği adeta seferber olmuş durumda. 15 gün önce oynanan ve 2-0 kazanılan Kocasinan maçıyla başlayan tatlı bir heyecan yaşanmakta Beykoz sokaklarında.

Yediden yetmişe herkes bu maçla yatıp bu maçla kalkıyor. Son antrenmanın bir kısmını izledim. Futbolcu kardeşlerimizde maçı yaşamaya başlamışlar. Onlar da ‘BU SENENİN O SENE’ olmasını çok istiyorlar. Taraftarlar da birbirlerine kenetlenmiş durumda. Herkes  tanıdık tanımadık herkesi maça davet etmek için çaba gösteriyor. Otobüs duraklarına, tanıdıkları esnafların camlarına maç afişlerini yapıştırıyorlar. Bütün takım taraftarları da kenetlenmiş durumda. Büyük maçta takımımıza destek olmak için devamlı görüşme halindeler. Hafta sonu oynanan ve benim izlediğim birçok maçta konuşulan tek konuydu Küçükköy maçı.

Son yıllarda çok fazla görmediğimiz, göremediğimiz bir heyecan var Beykoz Statlarında. Maç hafta içinde oynanacak ama tüm Beykoz gençliği ‘Çarşamba'yı Pazar'a’ çevirmek için hazır kıta bekliyor. Yeni yapılan tribünle birlikte farklı bir kimliğe bürünen ve deplasmana gelen rakip takımlara tam manasıyla bir  deplasman havası yaşatan, rakip takım oyuncularının bacaklarının titremesine sebep olan Paşabahçe Arena'da dev maça hazır durumda.

Bu sahada Küçükçekmece ve Kocasinan maçlarını izleyen bir Beykozlu olarak Küçükköy takımının da maça aynı endişeyle başlayacağını düşünüyorum. Bizim kaybedecek inanın çok bir şeyimiz yok. Çünkü avantajlı olan onlar. Çünkü elindeki korumaya çalışacak onlar. Panik yapacak olan da onlar. Son düdüğe kadar şansımızın olduğuna inanıyorum. Çok tecrübeli oyuncularımız var. Geçen yıl Paşabahçespor takımıyla  bu maçtan çok daha zorlarını oynamış Gogomuz, Ekimcanımız, Onurumuz, Oğuzhanımız var. İşini mükemmel yapan ‘yirmi beş’ inanmış futbolcumuz var. Bizim kazanacak çok şeyimiz var. Sadece inanalım ve kazanmak için mücadele edelim. Geçen yıl son maçta kaybetmiştik.

Yine son maç. Bu defa kazanma sırası bizde. Hocalarımız inanıyor, oyuncularımız inanıyor, gidilmedik deplasman bırakmayan ‘Boğaz'ın Yargıçları’ inanıyor, 15 gündür bu maçı bekleyen ‘7'den 70'e’ tüm Beykoz inanıyor. O zaman geriye ne kalıyor? Sahaya çıkacağız. 90 dakika boyunca savaşacağız ve hakkımız olanı alacağız. Çok şey istemiyoruz.

Son söz olarak taraftarımızın haykırdığını duyar gibiyim. Haydi Büyük Beykoz

O SENE BU SENE!

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"