O isim Beykoz'da hayatını kaybetti

  • Güncelleme: 03.07.2019 13:28
  • Okunma: 9109 kez
  • Yorum: 0
Bir süredir kanser hastalığıyla mücadele eden Küçük İskender lakaplı, İskender Över Beykoz Devlet Hastanesi'nde sabah saatlerinde hayatını kaybetti.
O isim Beykoz'da hayatını kaybetti

Gerçek adı Derman İskender Över küçük İskender olan küçük İskender yakalandığı kanser hastalığından kurtulamayarak 55 yaşında hayatını kaybetti.

Şiirlerinde 'büyük harf kullanmadığı ' için 'küçük' lakabı alan şair, çağdaş şiirin önde gelen isimlerindendi. küçük İskender, Bavul dergisindeki son yazısında "Arşivimdeki, masamdaki, aklımdaki her şeyi toparlamaya, yarım bırakmadan size teslim ederek fişi çekmeyi planlıyorum. Umarım, zamanım yeter. Dostça kalın'' diyerek okurlarına veda etmişti.

küçük İskender adıyla tanınan, gerçek adı Derman İskender Över olan ünlü şair, 55 yaşında hayata veda etti. Çağdaş şiirimizin önde gelen isimlerinden küçük İskender'e geçen yılın haziran ayında kanser teşhisi konmuş ve tedavisi sürüyordu. Paşabahçe Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavisi süren küçük İskender gece saatlerinde hastalığa karşı verdiği mücadeleyi kaybetti. küçük İskender'in ölümü sanat camiası ve hayranlarını yasa boğdu.

küçük İskender için, 4 Temmuz Perşembe günü Ortaköy Büyük Mecidiye Camisi'nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınacak.

Veda Yazısı

Şair, Bavul dergisinin Ağustos 2018 sayısında yayınlanan 'Okurlarıma' başlıklı veda yazısında ''Haziran 2018'de saptanan tümörler, metastazlar, o, bu: Sancılı, keyifsiz bir yolun başlangıcı benim için. Bugüne güzel geldiğimizi düşünüyorum; böyle de gittiği yere kadar gidecektir. Kaç kuşaktır sizinle olduğumdan dolayı samimiyetle söylüyorum ki çok mutluyum. Arşivimdeki, masamdaki, aklımdaki her şeyi toparlamaya, yarım bırakmadan size teslim ederek fişi çekmeyi planlıyorum. Umarım, zamanım yeter. Dostça kalın'' demişti.

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz