Siyaset

O bile Dost Beykoz’dan öğrendi

O bile Dost Beykoz’dan öğrendi
2014.09.02 00:00
| | |
14400

CHP’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı (16 Ocak 2014 Perşembe) günü yapılan Parti Meclisi’nde kesinlik kazandı… Hızır Yılmaz bile adaylığının kesinleştiğini Dost Beykoz’dan öğrendi.

Daha önce açıklanıp geri çekilen Hızır Yılmaz’ın, Genel Başkan yardımcıları Akif Hamza Çebi ve Gürsel Tekin’in destekleriyle onay aldığı bildirildi.

Dost Beykoz’a ulaşan bilgiye göre; CHP’nin Beykoz Belediye Başkan Adayının Hızır Yılmazolduğu kesinleşti. Hızır Yılmaz1 Nisan 2012’de yapılan İlçe Kongresi’nde 1 oy farklaİlçe Başkanı seçilmiş, yaklaşık bir bucuk yıl İlçe Başkanlığı yaptıktan sonra Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etmişti.

Hızır Yılmaz, agresif tavırları ve eski İlçe Başkanı Nagihan Akan ile yaşadığı hukuki durum nedeniyle sık sık tartışma konusu olmuştu.

Beykoz herşeyi Dost Beykoz’dan öğreniyor…

Hızır Yılmaz’ın daha önceki CHP PM toplantısında aday olarak adının geçmesini ilk kez Dost Beykoz okuyucualrı duymuş, yaşanan tartışmalar üzerine sadece Hızır Yılmaz’ın değil, İstanbul’da ki tüm ilçe adaylarının Genel Başkan Kemal Kılıçdaoğlu tarafından yeniden değerlendirilmek üzere geri çekildiğini de Beykoz’da ilk haberleştiren Dost Beykoz olmuştu.

Toplantı bitmeden Dost Beykoz açıkladı…

Hızır Yılmaz’ın adaylığının kesinleştiği 16 Ocak 2014 günü yapılan CHP Parti Meclisitoplantısının devam ettiği sırada Hızır Yılmaz’ın Beykoz Belediye Başkan Adaylığı’nın kesinleştiği bilgisi Dost Beykoz’a ulaştı… Hızır Yılmaz’ında aralarında olduğu CHP İstanbul İlçe adaylarını ulusal basın bile Dost Beykoz’dan sonra duyurdu.

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, 1 Nisan 2012 günü yapılan İlçe Kongresi’nde Nagihan Akan’dan 1 oy farkla İlçe Başkanlığı’nı alarak Beykoz’da siyasete adım attı…

Yılmaz ilk etapta CHP’yi toparlar gibi gözükse de zaman zaman sert ifadeler kullanması ve hakkında yapılan bazı haberlerden dolayı ortaya koyduğu tavır nedeniyle kısa sürede Beykoz’da tartışılan bir isim oldu. Yılmaz, görevi devraldığı eski İlçe Başkanı Nagihan Akan ile yaşadığı hukuki sorun nedeniyle uzun süre gündemde kalırken, parti içinde yapılan temayül yoklamsında da birinci olarak çıkmayı başardı.

Basınla hep sorun yaşadı….

Hızır Yılmaz Beykoz’da ki siyasi hayatı boyunca basın mensuplarıyla da zaman zaman sorunlar yaşayarak, karşılıklı küfürleşmelere varan tartışmalara girdi. Hakkında çıkan bazı haberler nedeniyle bazı gazetecileri toplantı salonlarından dışarı attırdığı da oldu. Hızır Yılmaz’ın Çubuklu’da yaşanan bir gerilim sırasında bir evin çatısına çıkarak konuşma yapması ve dönemin AB Bakanı Egemen Bağış ile Beykoz Belediyesi önünde yaşadığı polemik nedeniyle de gündemde kaldı.

Hızır Yılmaz Kimdir?

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, 1961 Rize Kalkandere de doğdu. Elli üç yaşında olan Yılmaz hayatının 40 yılını İstanbul’da yaşadı.

CHP içideki siyasi yaşantısında daha çokÜmraniye örgütüyle varlık gösteren Hızır Yılmaz milletvekili adayı da olmuştu.Beykoz’da ki siyasi hayatına 1 Nisan 2012günü yapılan CHP Beykoz İlçe Başkanlığıkongresinde başlayan Hızır Yılmaz, kazanmış olduğu İlçe Başkanlığı görevinden 2014 Yerel Seçimleri’nde partisinden aday olmak için istifa etmişti.

Hızır Yılmaz16 Ocak 2014 günü toplanan Cumhuriyet Halk Partisi Meclisi’nde Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak kabul edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Belediye Başkan Adayı, Beykoz, Hızır Yılmaz, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"