Siyaset

O, Beykoz'un 'Çelebi' Kaymakamı

O, Beykoz'un 'Çelebi' Kaymakamı
15.10.2015 12:52
| | |
4309

Hayvanseverliğiyle dikkat çeken Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz'un en önemli turizm noktası için harekete geçti.

Hayvanseverliğiyle dikkat çeken Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz'un en önemli turizm noktası için harekete geçti.

Daha önce Dost Beykoz'un özel olarak haberleştirdiği ve sonrasında çok sayıda vatandaşın görmek için akın ettiği Beykoz Kelebek Çiftliği, dün sürpriz bir konuk ağırladı. Türkiye'de bir ilk olan ve Beykozlu Kimya Öğretmeni Çiğdem Yetkin Ünlü'nün en büyük hayali olarak bilinen Kelebek Çiftliği'ne 'sürpriz' bir baskın düzenleyen Kaymakam Katırcı, çiftlikteki hayvanlarla hoşça vakit geçirdi.

Güler yüzüyle olduğu kadar hayvanseverliğiyle de dikkat çeken Kaymakam Ahmet Katırcı, kelebeklerin dünyasını yakından izledi ve Çiğdem Hanım'a destek sözü verdi. Özellikle yurt dışında Malezya gibi ülkelere yaptığı seyahatlerde, benzeri Kelebek Çiftlikleri'ni gördüğünü anlatan Kaymakam Ahmet Katırcı, İstanbul Valiliği'yle görüşerek, ilçedeki tüm okullara Kelebek Çiftliği'nin varlığını resmi yazıyla haber vereceği sözünü verdi. Dost Beykoz'un sorularını yanıtlayan Çiğdem Yetkin Ünlü ise Ahmet Katırcı'dan övgü dolu sözlerle bahsederken, "Beykoz'umuzun yeni Kaymakamı, hem duruşuyla, hem de öngörüleriyle ilçemize ışık saçıyor. Yalnızca kelebeklerimizle değil, çiftlikte bulunan köpeklerimizle de yakından ilgilendi. Hayvansever bir Kaymakama sahip olduğumuz için bir Beykozlu olarak kendimizi şanslı hissetmeliyiz" şeklinde konuştu.

‘Beykoz Kaymakamı Katırcı’dan Kelebek Çiftliği’ne ‘tatlı’ baskın!’

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, mesai saatlerinde makamında gerçekleştirdiği rutin işlerle yetinmeyip, vakit buldukça ilçeyi gezmeye devam ediyor. Deyiş yerindeyse geldiği 2 aylık süre zarfında Beykoz'un altını üstüne getiren Kaymakam Katırcı, alışılagelen devlet memuru ezberini bozuyor ve içten davranışlarıyla Beykozluların gönlünü fethetmeye devam ediyor. Seyahatleriyle 17. yüzyılda nam salan Evliyâ Çelebi gibi 240 kilometrekare çapındaki Beykoz'u hiç durmadan gece-gündüz gezen Kaymakam Ahmet Katırcı, bu sırada hem vatandaşların gönlünü alıyor ve hem de kalbini çalmayı başarıyor. Son olarak Beykoz Kelebek Çiftliği'ne habersizce gelen ve ‘tatlı’ bir baskın düzenleyen Kaymakam Ahmet Katırcı, hem çiftliği gezerek bilgi aldı hem de bu işe gönül veren Çiğdem Yetkin Ünlü'ye umut dağıttı.

İstanbul Valiliği ile görüşerek, ilçedeki okullara resmi yazı yazılması ve Beykoz'da bir Kelebek Çiftliği olduğunun haber verilmesi konusunda söz veren Kaymakam Ahmet Katırcı, bu sırada Kelebek Çiftliği'nin önemini de vurguladı. Beykoz Kelebek Çiftliği'nin ilçedeki turizm açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Ahmet Katırcı, buranın tanıtımı konusunda da gelecek projelere destek vereceğini açıkladı. Yurt dışı gezilerinde ve Malezya'da buna benzer bir yeri gezdiğine işaret eden Ahmet Katırcı, Çiğdem Yetkin Ünlü'ye şunları anlattı:

‘Kaymakam Ahmet Katırcı, tanıtım konusunda destek vermek konusunda söz verdi’

"Böyle bir yeri gezdim ancak buradaki çalışmanın daha kapsamlı olduğunu görüyorum. Örneğin, ben Malezya'daki Çiftlik'te kelebeklerin doğum odalarının olduğunu hatırlamıyorum. Burada çok daha kapsamlı bir çalışma var. Ancak bunu daha da büyütebiliriz. Biz Beykoz Kaymakamlığı olarak buranın daha iyi hale gelmesi konusunda üzerimize düşenleri seve seve yaparız. Özellikle tanıtım konusuna ağırlık vermemiz gerekiyor. Çünkü buranın ilçe turizmi açısından büyük bir önem taşıdığı anlaşılıyor."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Kelebek, İstanbul Kelebek, Beykoz Kaymakamı, Ahmet Katırcı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"