Röportajlar

O akşam hepimizde iman gücü vardı

O akşam hepimizde iman gücü vardı
16.07.2017 03:22
| | |
14129

Video galeri

Beykoz Belediyesi Saha koordinatörü olan 15 Temmuz gazisi Mustafa Öksüz FETÖ darbe girişiminde yaşadıklarını 1 yıl sonra Dost Beykoz anlattı…

O gece Allah’ın bütün insanların içine iman gücü verdiğini ve insanların içindeki korkuyu aldığını söyleyen Gazi Öksüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının cesaretlerini arttırdığını ve bu güçle askerlerin karşısında dimdik durduklarını kaydetti.

Bir Karadenizli olarak, vatanına ve bayrağına son derece bağlı birisi olarak, "Karadenizli cesaretimle kendimi köprüye attım. Bir Mustafa gider ama arkadan binlerce Mustafa gelir..." diye konuştu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde cuntacı askerlerin dipçik darbeleri ve kurşunuyla yaralanan Mustafa Öksüz, "O akşam Allah bütün insanların içine iman gücü verdi, insanların içindeki korkuyu aldı. Cumhurbaşkanımızın çağrısı da bunu tetikledi. Bu güçle askerlerin karşısında dimdik durduk." dedi.

“Bilgiyi akrabamdan aldım…”

O gece yaşadıklarını Dost Beykoz’a anlatan Mustafa Öksüz, darbe girişiminin ilk dakikalarında eşiyle Beykoz Çayırı'nda bulunduğunu ve AK Parti İl Başkanlığında görevli akrabasından aldığı telefonla durumdan haberdar olduğunu söyledi.

Öksüz, akrabasının askerlerin İl Başkanlığının ön ve arka çıkışlarını sardığını aktardığını belirterek, "Ben de yolların kapalı olduğunu ve oraya ulaşmanın sıkıntı olabileceğini söyledikten sonra eşimi güvenli bir yere bırakarak Kavacık'taki AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığına gittim." diye konuştu.

Muharrem Kaşıtoğlu’ndan araçlar sokağa çıksın talimatı

İlçe Başkanlığına doğru yola çıktığı sırada, darbe girişimi sırasında yaralanan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun kendisini aradığını aktaran Öksüz, "Ben de Başkan Yardımcımdan aldığım talimat sonrası baş şoförümü arayarak araçları sokağa çıkardım ve yolları trafiğe kapattık. Bunlar olurken kalabalık AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı önünde toplanmıştı. Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek de vatandaşlarımızın sağduyulu davranmasına yönelik konuşmalar yaptı." ifadelerini kullandı. 

Başkan Çelikbilek’ten köprüye gidin talimatı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'ten gelen "köprüye gidin" talimatı sonrası hızlı bir şekilde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne gittiğini anlatan Öksüz, şunları söyledi:

"Hasan Yavuz Camisi'nin yan tarafından tanklarla köprü girişinde bekleyen askerlerin önüne indim. İndiğim zaman orada 50 kişilik bir grup vardı. Tabii karşı taraftan gelen araçların hepsi duruyordu. Duran araçlara seslenerek, "Ne duruyorsunuz? Kalkışma var, gelin müdahale edelim." dedim. Askerlerin üzerine yürümeye başladım. 1-2 metre kala askerler havaya ateş etmeye başladılar. Kendimi tankın üzerine attım. Tankın üzerinde iki asker vardı. Askere, "Siz kime kurşun sıkıyorsunuz?" der demez bana iki dipçik vurarak beni yere attılar. Tekrar denedim, yine aynı şiddeti gördüm."

"Kimimiz şehit, kimimiz gazi oldu"

Darbeci bir rütbeli askerle karşı karşıya kaldığını dile getiren Öksüz, "Beni nasılsa vuracak" diye düşündüğünü ve askere yumruk attığını söyledi. Bu sırada askerin silahının ateş aldığını aktaran Öksüz, omzundan yaralandığını kaydetti.

Öksüz, dedelerinin de Sarıkamış ve Çanakkale'de şehit olduğunu, bu bilinçle darbenin karşısında durduğunu söyledi.

Trabzon Sürmeneli olduğunu aktaran Öksüz, "Ben Karadenizliyim. Karadenizli cesaretimle kendimi köprüye attım. O akşam Allah bütün insanların içine iman gücü verdi. İnsanların içindeki korkuyu aldı. Cumhurbaşkanımızın çağrısı da bunu tetikledi. Bu güçle askerlerin karşısında dimdik durduk. Kimimiz şehit, kimimiz gazi oldu. Allah bana şehitliği nasip etmedi, gaziliği nasip etti." diye konuştu.

Dost Beykoz Özel Haber / Gencebay Gür

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Siteleri, Mustafa Öksüz, Gazi, İman Gücü, Ateş, Silah, Dipçik, Tank, Köprü, Talimat

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"