Sinan KAVRAKOĞLU
  • 06/10/2015 Son günceleme: 06/10/2015 16:00
  • 6.839

 “AK Parti’nin 7 Haziran’dan gerekli dersleri çıkarıp çıkarmadığını 1 Kasım Seçim Beyannamesi’nde göreceğiz” demiştim çevremdeki dostlarıma. Zira haftalardır aynı soruyu yüzlerce kişiden duydum; “1 Kasım’da sonuçlar ne olur?”

Ve hep aynı cevabı verdim; “seçim beyannamesini bekleyin!”

Millet CHP ve MHP’nin bol keseden vaatlerine itibar etmemiş ve bunu 7 Haziran’da sandıkta açıkça ifade etmişti. Görünen o ki mesajı bir tek AK Parti doğru okumuş.

Türkiye milleti bu güne kadar verdiği bütün sözleri tutan,

Ayağını yere sağlam basan,

80 yılda yapılanların ve yapılamayanların kat be kat fazlasını son on üç yılda yapan AK Parti’den bir şeyler bekliyordu.

7 Haziran’da bu millet aslında şunu söyledi; “Ey AK Parti; benim 2 bin lira asgari ücret, 1,5 lira mazot, bayramlarda birer maaş emekli ikramiyesi, kredi kartı borçlarımın silinmesi gibi popülist vaatlerde bulunan klişe siyasetçilerin palavralarına karnım tok! Biz ne iki anahtar vaat edip elimizde avucumuzda olanı da götüren iktidarlar gördük. Biz senden böyle uçuk, ülkeyi batıracak vaatler beklemiyoruz. Ama bizi de biraz gör artık!”

İşte AK Parti’nin ayağı yere basan vaatlerle dolu seçim beyannamesi milletten gelen bu talebin tam karşılığıdır. Ülkenin bütün kesimlerine kulak veren, gelecekle ilgili ne beklenti varsa neredeyse hepsine ulaşan bir beyanname olmuş.

Çocuklar, gençler, anneler, engelliler, emekliler, çiftçiler, esnaflar, memurlar, işçiler, taşeronlar; kısaca Türkiye’yi oluşturan bütün dinamikleri kapsayan bu beyannamede belli ki her şey titizlikle düşünülüp ele alınmış. Yani yukarıda da belirttiğim gibi AK Parti Genel Merkezi 7 Haziran seçim sonuçlarından gerekli mesajları çıkarmış ve dersini iyi çalışmış. İnşallah teşkilatlar bu dersi iyi okuyup seçmene 2002’deki tevazu ve asalet dolu ruhla hitap etmeyi başarabilir!

Evet, AK Parti bir kez daha gönülleri fethetmiştir.

Üstelik notere gitmeye gerek dahi duymadan!

Vesselam…

Yazarın Yazıları