Güncel

Nihat Hatipoğlu Beykozlularla buluştu

Nihat Hatipoğlu Beykozlularla buluştu
2014.10.01 00:00
| | |
4394

Halkın sevdiği ilahiyatçıların konuk olduğu Ramazan etkinliklerinde ilahiyatçı-yazar Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Beykozlularla buluştu.

Beykoz’da, Sokak İftarları’yla her akşam birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel manzaraları sergilenirken cuma, cumartesi ve pazar akşamı düzenlenen etkinlik, sohbet ve konserlerle Ramazan huzuru ve sevinci de Belediye Meydanı’na taşıyor.    

İlçenin sokaklarında sosyal birlikteliğin en güzel örneklerinin sergilendiği Beykoz’da, her cuma, cumartesi ve pazar akşamı Ramazan Ayı’nın maneviyatına uygun etkinlikler düzenleniyor, çocuklar için renkli gösteriler sahneleniyor. 
 
Nihat Hatipoğlu  Rasullullah’ı Anlattı
 
Kur’an-ı Kerimden ayetler ışığında Peygamberimizin örnek yaşantısından kesitler aktaran Hatipoğlu’nu Belediye Meydanı’nı dolduran vatandaşlar ilgiyle dinledi.  
 
Nihat Hatipoğlu, Rasulullah aşkıyla dolu söyleşisinde dinimizin annelerimize verdiği değeri vurguladı ve annelere daha çok hürmet gösterilmesi gerektiğini söyledi.  Ramazan Ayı’nın maneviyatıyla kuşanan ilçe sakinleri Hatipoğlu’nun yaptırdığı duaya da hep birlikte eşlik etti.  
 
Söyleşinin ardından sahneye çıkan şair ve sunucu İbrahim Sadri ilçe sakinleri için bir birinden güzel ve duygulu şiirler okudu. Müzik dinletisi eşliğinde, “Gideceksen Herşeyinle Git”“Mihriban”“Ben Yürürem Yane Yane”“Adam Gibi” adlı şiirleri seslendiren İbrahim Sadri,  Arif Nihat Asya’nın “Dua” şiiri ile bir de Nat-ı Şerif’e yer verdi.  
 
Ramazan’ın neşesi olan çocuklar için ise Ramazan maskotları ile Hacivat Karagöz, Keloğlan, Kukla Tiyatrosu, Nasreddin Hoca ve Ortaoyunu gibi geleneksel eğlencelerin yanı sıra öğretici ve eğlenceli yarışmalar, sihirbaz gösterileri sergilendi. 
 
 
Aileleriyle birlikte alana gelen çocuklar eğlence dolu saatler geçirdi.  
 
Belediye Meydanı’ndaki etkinliklerinin bir diğer konuğu ise ekranların beğenilen ismi İkbal Gürpınar oldu. Çocuklar için düzenlenen yarışmalar sonrasında sahneye çıkan İkbal Gürpınar okuduğu şiirlerle ilgi ve beğeniyle dinlenildi. Sanatçı Emre Ermiş ise en güzel şarkılarını ilçe sakinleri için seslendirdi.
 
Belediye hafta sonu etkinlikleri, gelecek hafta ise Tuğrul İnançer sohbeti, Serdar Tuncerşiirleri, animasyon gösterileri, kum gösterileri ve Murat Göğebakan konseri ile devam edecek.
 
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Emre Ermiş, İkbal Gürpınar, Nihat Hatipoğlu, Ramazan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"