Nihal Zorlu Sakallı ihtiyaç sahipleri için kolları sıvadı

  • 16.10.2019 14:04
  • Güncelleme: 16.10.2019 14:13
  • Okunma: 7864 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Kadın Kolları'nda uzun süre çalışmalar yürüttükten sonra siyasete ara veren Nihal Zorlu Sakallı hizmetin sadece siyasetle olmayacağını gösterdi.
Nihal Zorlu Sakallı ihtiyaç sahipleri için kolları sıvadı

Sakallı, Beykoz'da kurmuş olduğu ekiple kendisini sosyal çalışmalara adadı, AK Parti eski Milletvekili Metin Külünk ve Beykoz halkının destekleriyle sosyal çalışmalar yapan Nihal Zorlu Sakallı, ekip arkadaşları; Halit Sakallı, Engin Karakaya ve Ertuna Altun ile birlikte hayırseverlerden elde ettiği katkıları Türkiye'nin ücra köşelerine taşıyor.

Kendilerinin sadece görünen yüz olduğunu bu çalışmaların arkasında çok sayıda hayırsever vatandaşın desteği bulunduğunu İfade eden Sakallı, en son Eskişehir ve Şanlıurfa'ya yardım götürdüklerini dile getirdi.

"Bir çocuk gülerse Dünya güler"

Beykoz siyasetinde uzun süre aktif olan Nihal Zorlu Sakallı, zorunlu olarak siyasete ara verdikten sonra geniş çaplı sosyal çalışmalar yaptığını kaydetti. Nihal Zorlu Sakallı, çalışmalarına bir yıl önce kendisine, ayağında terliklerle okul gitmeye çalışan çocukların resimlerinin ulaşmasıyla başladığını ifade ederek, bu çerçevede "Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler" başlıklı kampanyayı başlattıklarını söyledi.

"Beykoz halkından büyük destek gördük"

AK Parti eski Milletvekili Metin Külünk'ün teşvik ve destekleriyle yoğun bir çalışma temposuna girdiklerini sözlerine ekleyen Sakallı, Beykoz halkından büyük destek gördüklerini dile getirdi.

"Yüzlerce dostumuzun selam ve sevgilerini İstanbul'un bir çok ilçesinden hatta Avrupa'dan alıp, ülkemizin en uçra köşelerindeki köy okullarındaki yavrularımıza götürüyoruz." şeklinde konulan Nihal Zorlu Sakallı şöyle devam etti:

O küçük yüreklerinde minik sevgiler barındıran yavrularımızın, o küçük hediyelere nasıl minnetle ve sevgiyle baktıklarını görüyoruz. Biz o çocukların aslında hediye kadar sevgiye de ihtiyaçları olduğunu fark ettik. Onların yüzündeki her bir tebessüm bizlerin içini ısıttı.

Gittiğimiz okullarda hissettiğimiz duyguları kelimelerle ifade etmek çok zor. Herkes aynı şartlarda dünyaya gelmiyor. Bizler bu çocuklara sevgiyle ön yargısızca elimizi uzatmalı, kalbimizi açmalıyız.

Ekibimle birlikte yine bir proje hazırlığında iken, Peygamber Efendimizin, "komşusu açken tok yatan bizden değildir" ifadesiyle yola çıktık...  "Mum dibine ışık vermez" deyişini de kabul etmedik.

Bu düşünceyle Beykoz'da bazı çalışmalar yaptık. Bazı okullarımızda ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin okul kıyafetleri ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. Yaklaşan kış mevsimi nedeniyle çalışmalarımıza başladık.

"Bir çocuk gülerse Dünya Güler" anlayışıyla hayırseverlerimizden destek bekliyoruz.

Nihal Zorlu Sakallı sözlerinin sonunda önce kendilerine destek veren hayırsever vatandaşlara ardından ekip arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Sakallı, hayırsever vatandaşların 0533 245 37 66 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceklerini belirtti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Nihal Zorlu Sakallı, Destek, AK Parti

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz