Ekonomi

Nidapark Karlıtepe'nin çehresini değiştirecek

Nidapark Karlıtepe'nin çehresini değiştirecek
2015.02.17 00:00
| | |
10981

Tahincioğlu Gayrimenkul, Nidapark Beykoz projesi için Karlıtepe’de arsa topluyor.

Yaklaşık 70 bin metrekarede anlaşmaya varan Tahincioğlu, boğaz manzarasına hakim tepede 250 bin metrekareyi hedefliyor…

Tahincioğlu, Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi’ne bağlı Karlıtepe bölgesindeki projesi için çalışmalara devam ediyor.  Nidapark Beykoz  adıyla satışa sunulacak olan proje için arsa toplama çalışmaları sürüyor. Proje alanı için imar planı 19 Ocak 2015 tarihinde askıya çıkarılmıştı. Planlar yarın askıdan inecek.

Hedef 250 bin metrekare

Tahincioğlu’nun Nidapark Beykoz projesi için anlaşmalar devam ederken, şu an yaklaşık 70 bin metrekarede anlaşma sağlandı. Ancak lüks proje için hedeflenen 250 bin metrekare.

Denizden yüksekliği 189 metre olan Karlıtepe bölgesi, Beykoz’un en güzel yerlerinden. Bir çok firmanın proje için hazırlıklara başladığı Karlıtepe, yüksekte olması sebebiyle boğaz ve orman manzarasına hakim bir konumda yer alıyor.

Proje ne zaman başlayacak?

19 Ocak 2015 tarihinde askıya çıkarılan Beykoz 1. Bölge imar planı  Gümüşsuyu, İncirköy, Soğuksu, Rüzgarlıbahçe, Kavacık, Göksu ve Yenimahalle bölgelerini kapsıyor. Eğer planlara askı süreci içerisinde itiraz gelmediyse kesin onaylanmış olacak. Bu aşamadan sonra ilk altı ay içerisinde proje tam ölçüleriyle kesinleşmiş olacak. Sonraki 3 ay sonunda belediyeye onay için sunulacak. İzin ve ruhsatlar alındıktan sonra proje satışa sunulacak. Yani bu süreçte Nidapark Beykoz projesinin en geç 1,5 yıl içinde satışa çıkması hedefleniyor.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Tahincioğlu, Gayrimenkul, Nidapark, Karlıtepe, Toplu Konut

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"