Kültür

Nezihe Muhiddin Sahnesi Beykoz'da açıldı

Nezihe Muhiddin Sahnesi Beykoz'da açıldı
11.10.2018 13:31
| | |
2647

Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi yerel basın mensuplarına Kavacık Saklıbahçe restoranında kahvaltı programı düzenledi.

Kahvaltı programında Beykoz’da yeni açılan Nezihe Muhiddin Sahnesi konuşuldu.

Şube içinde yer alan çok amaçlı salonunu tiyatro, mini konser, kısa film gösterimi gibi çeşitli sanatsal etkinliklerin ve eğitici programların gerçekleştirilebileceği bir cep salonuna dönüştüren Türk Kadınlar Birliği Beykoz Şube Kurucusu ve Başkanı Sevtap Çapan, salonu Nezihe Muhiddin Sahnesi TKB’nin kurucusunun adını vererek ölümsüzleştirdiklerini ifade etti.

55 kişilik seyirci kapasitesi ile sıcak bir atmosfere profesyonel teknik takım donanımıyla Beykozlu sanatseverlere kaliteli sanat imkanı sunacağı ve Ekim ayı takviminde her hafta Cuma günü itibarıyle hafta sonunu kapsayan etkinlikler düzenleneceği belirtildi.

“İnsanlara sanatla ulaşabileceğimize inanıyorum”

TKB Beykoz Şube Kurucusu ve Başkanı Sevtap Çapan, bir Beykoz çocuğu olduğunu dile getirerek,  “İlçeme, ilçemin kadın, erkek, çocuk, genç tüm insanlarına sanatla ulaşabileceğimize inanıyorum. Tüm tecrübe, bilgi ve birikimimi kullanarak şubemizin gelir düzeyini yükseltmek için çalışmaktayım. Bu fikirle yola çıktık. Çünkü bizlerden burs talep eden gençleri geri çevirmek, başka bir şubeye yönlendirmek benim ve tüm Yönetim Kurulu Üyelerimizin canını acıtıyor. Ne mutlu ki, kurucumuz Nezihe Muhiddin ile ilgili son zamanlarda pek çok iyi gelişme var. Adına kitaplar yazılıyor, dergiler sayfalarında yer veriyor, bu sene Muhiddin’in konu edildiği bir belgesel çekiliyor. Biz de Türk Kadınlar Birliği Beykoz şubesi olarak onun hatırasını yaşatmak, kadınlara sağladığı katkıları daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla, salonumuzu Nezihe Muhiddin adıyla, Beykoz’umuzu yeni bir sahne ile taçlandırıyoruz” dedi.

Tiyatronun ‘insanı, insana, insanca anlatan sanat’ olduğu görüşünü vurgulayan Sevtap Çapan Türk, Kadınlar Birliği Beykoz Şubesi, Nezihe Muhiddin Sahnesi’nin faaliyette olduğunu tüm Beykozlulara duyurdu.

Nezihe Muhiddin Sahnesi'nin Ekim ayı programı şu şekilde:

TARİH-SAAT                                                                       OYUN-ETKİNLİK

12.10.2018 CUMA 20.30                                                      İNADINA İNSAN

13.10.2018 C.TESİ 20.30                                                    BANKTA İKİ KİŞİ

14.10.2018 PAZAR 18.00                                                      YA SONRA                             

26.10.2018 CUMA 20.30                                              ÖYKÜLERDEN OYUNLAR

27.10.2018 C.TESİ 20.30                                              GÜNIŞIĞINA MEKTUP

29.10.2018 P.TESİ 20.00                                                ANILARLA TATÜRK

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Türk Kadınlar Birliği, Kavacık, Saklıbahçe, Restoran, Kahvaltı, Sevtap Çapan, Nezihe Muhiddin Sahnesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"