Son Dakika

New York Central Park'ın üç katı Beykoz'a yapıldı

  • 1
  • 12473
New York Central Park'ın üç katı Beykoz'a yapıldı
New York Central Park'ın üç katı Beykoz'a yapıldı
New York Central Park'ın üç katı Beykoz'a yapıldı
New York Central Park'ın üç katı Beykoz'a yapıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çekmeköy'de katıldığı törende Beykozlulara ve İstanbullulara da büyük bir müjde verdi.

Kuzey Marmara Otoyolu Ağaçlandırma Projesi Töreninde konuşan Orman ve Su İşl Bakanı Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmasında İstanbullulara bir müjde vermek istediğini de ifade ederek, "Beykoz Belediye Başkanımız burada, Amerika'daki New York Central Park var, onun üç katı büyüklüğünde bir alanı, aşağı yukarı 8 bin 500 dekarlık alanda, Kanuni Sultan Süleyman Ormanı'nı hazırladık. 7 kapısı ve 7 bahçesi olan, göleti, dinlenme mekanı ve kuşların bulunduğu muhteşem bir orman. Sayın Cumhurbaşkanımız, uygun gördüğü zaman 2018 yılında açılışını yapacağız. Onu davet ediyoruz." diye konuştu.

- Kanuni Sultan Süleyman Ormanı

Elmalı Gölü çevresinde Dünyanın en büyük park alanı olarak tasarlanan Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı Türkiye’nin 7 bölgesi ve 81 ilinden esintiler taşıyacak.

7 devasa mesire alanından oluşan kent ormanı ziyaretçilere doğayla iç içe huzur dolu bir ortamda piknik, spor, dinlenme ve birçok aktiviteyi bir arada yapma imkânı sunacak. Kent Ormanı’na Beykoz Belediyesi tarafından Anadolu Yakası’nın en modern nikâh sarayı ve Macera Parkı kurulacak.

Anadolu’nun geleneksel kültür öğelerini yansıtan Elmalı Kent Ormanı’nda 81 ile özgü ürünlerin satıldığı bir yöresel pazar da yer alacak. Ziyaretçilere huzurlu ve dingin bir ortam sağlayabilmek için akülü araç ve bisiklet kiralama noktaları kurulacak.

Ziyaretçilere eşsiz güzellikler sunacak 7 mesire alanı Gülistan, Lalezâr, Karanfil, Sümbül, Gelincik, Menekşe ve Çiğdem isimlerinden oluşuyor. Çiçek isimlerini taşıyan mesire yerlerinde bu çiçeklere özel bahçeler tanzim edilecek ve festivaller düzenlenecek. 

Haber Merkezi

Beykoz Gençlik Meclisi Genel Kurulu Yapıldı
Önceki Beykoz Gençlik Meclisi Genel Kurulu Yapıldı
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (1 Yorum)

Mustafa (5 yıl önce)

Verilen fotoda park değil orman katliamı görülüyor ???? Ormanı katledip park yaptım demekde bize mahsus herhalde.

Yorum Yaz