Nevzat Karataş: konuyla ilgim yok!..

  • Güncelleme: 31.03.2012 00:11
  • Okunma: 6362 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykozİlçe Başkanı Ngihan Akan ve Başkan adayı Hızır Yılmaz’ın önceki gün yaptıkları açıklamalar üzerine CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Nevzat Karataş bir basın toplantısı düzenledi.
Nevzat Karataş: konuyla ilgim yok!..

Nagihan Akan ile İlçe Başkan adayı Hızır Yılmaz’ın yaptıkları basın toplantısında, kendileri hakkında çıkan bir haberden sorumlu tutulmasının doğru bir yaklaşım olmadığını ifade eden Karataş, “ konuya dahil olduğumu ve istifa etmemi belirtmişlerdir.” dedi.

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak belirtilen konuyla ilgili uzaktan veya yakından hiçbir şekilde ilgi ve alakasının olmadığını söyleyen Karataş, Nagihan Akan ve Hızır Yılmaz arasında yaşanan konunun daha önce kamuoyunda tartışıldığını fakat yargıya intikal ettiği için gündemden düştüğünü söyledi.

Nevzat Karataş şöyle devam etti:

Konunun basına kim veya kimler tarafından verildiğini bilmem ama bildiğim bir şey var, haberim olsa kesinlikle müdahale eder böyle bir şeye partim adına izin vermezdim.

Sayın İlçe Başkanı, beni adres göstererek büyük bir hata yapmıştır. Kendisinin bunu hangi ruh haliyle söylediğini tahmin edebiliyorum ancak bunu ispat edemezse kendisi istifa etmelidir.

Sayın İlçe Başkanı niçin bu basın açıklamasını bizzat kendisi değil de yanına rakibi olan Hızır Yılmaz’ı alarak yapmıştır? Niçin zaman zaman kendisine sorulduğunda asla bir araya gelmem dediği Hızır Yılmaz’la el ele kol kola siz değerli basın mensuplarına fotoğraflar vermiştir. Kamuoyu asıl bunları sorgulamalıdır. Birbirleri ile husumeti olan ve birbirlerine rakip olan iki İlçe Başkan adayının seçimlere iki gün kala basına bu şekilde poz vermeleri düşündürücüdür, manidardır.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz