Nevzat Karataş CHP’den istifa etsin

  • Güncelleme: 29.03.2012 00:11
  • Okunma: 12502 kez
  • Yorum: 0
Ali Rıza Yıldız’ın imtiyaz Sahibi olduğu flashaber’de yayınlanan bir haber üzerine açıklama yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan ve İlçe Başkan Adayı Hızır Yılmaz..........
Nevzat Karataş CHP’den istifa etsin

...daha önce aralarında yaşanıp tatlıya bağlanan bir olayın kongre öncesi gündeme getirilmesinin maksatlı bir durum olduğunu ifade ederek, “CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Nevzat Karataş CHP’den istifa etsin” dediler.

İlçe Merkezi’nde yapılan toplantıda ilk sözü alan CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, “Benim Hızır Yılmaz ile bir anlaşmazlığım olmuştu. Aramızdaki anlaşmazlık tatlıya bağlanıp kapandı.” ifadelerini kullanarak, “savcılık ifadesinin sızdırılmış olması gerçek anlamda bir hukuksuzluktur “ dedi.

Yargıya intikal eden tartışma ile ilgili Hızır Yılmaz ile aralarında her hangi bir dargınlığın söz konusu olmadığını söyleyen Nagihan Akan, “Bu haber bizi çok üzdü. 5 başkan adayı olarak biz bir centilmenlik anlaşması yaptık. Onun için bu olayın bizlere bir zararı yok. Üzerimize fazla gelinmesinden kaynaklanıyor.”  şeklinde konuştu.

Nagihan Akan, Avukat Ayşe Yıldırım Öz’ün, Hızır Yılmaz’ın avukatı olması nedeniyle dosyada taraf olduğunu ve bu savcılık ifadesinin onun tarafından sızdırıldığını iddia eden Nagihan Akan, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunarak,  maddi manevi dava açacağını ve Avukat Ayşe Yıldırım Öz’ü Baro’ya şikâyet edeceğini söyledi.

Meyhane masalarında siyaset yapılmaz

“Ayşe Yıldırım Öz ve Nevzat Karataş’ın derhal partiden istifa etmelerini istiyorum. Meyhane masalarında siyaset yapılmaz” şeklinde konuşan Nagihan Akan, Hızır Yılmaz ile bu işin sonuna kadar gideceklerini söyledi.

Hızır Yılmaz: Biz kardeşiz

1 Nisan 2012 günü yapılacak olan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Kongresi’nde Nagihan Akan ile yarışacak olan Hızır Yılmaz,  Nagihan Akan ile yaşadıkları sorunla ilgili utanılacak bir durum olmadığını kaydederek, “Biz kardeşiz, aramızda sıradan bir olay olmuştur. Biz parti için birbirimizi eleştiririz. Biz asla küs değiliz.” dedi.

Ortak düşmanımız AK Parti

“Ortak düşmanımız AK Parti’ye karşı omuz omuza yürürüz. AK Parti faşizmine karşı birlik içerisindeyiz. Ben şahsen Nagihan kardeşimin kendisini geliştirdiğini gördüm. Rakibim güzel şeyler yapsın ben onu geçeyim. 4 adaydan da kötü bir şey duymadım. 2 Nisan’da el sıkışabiliriz, yüz yüze bakabiliriz. Biz bir aileyiz”  ifadelerini kullanan Hızır Yılmaz, “Kim kazanırsa kazansın gerçek anlamda kazanan CHP olacaktır.  Dün Flaş gazetesinde bir haber okuduk. Haber yaparken bizim de fikrimiz alınmalı. Bir duyumu ortaya koyamazsınız. Doğru ilkeli bir yayıncılık bu değildir. İmtiyaz sahibi kişi sosyal demokrat geçiniyor. Sosyal demokratlara vuruyor. Bende yarın dava açacağım. Nagihan Akan ile davacıyız. Bu ikimizin arasında yaşanan bir olaydır” dedi.

Toplantıda, Avukat Ayşe Yıldırım Öz’ün bürosunda çalışan Melike Şahin’de bir açıklama yaptı… Açıklamasında, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Nevzat Karataş’ın, Hızır Yılmaz’ın adli dosyasını haber konusu yapıp adaylıktan çekilmesini sağlamaya çalıştığını iddia eden şahin,“Ben haberi okuyunca şok oldum. Hele bu haberi yanında çalıştığım Av. Ayşe Yıldırım Öz çıkarınca daha büyük bir şok yaşadım. Ben ekmek yediğim hiçbir yere ihanet etmem. İnsan onurlu bir duruş sergilemelidir. Ben Ayşe Yıldırım Öz’e bu iş için onay vermeyeceğimi söyledim. Bugün itibariye Ayşe Yıldırım Öz’ün yanından ayrıldım.”dedi.

Nagihan Akan ve Hızır Yılmaz, delegelerin isteği üzerine el ele tutuşarak partilileri selamladılar…

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz