Siyaset

Neden üzerlerine alındılar anlamadım

Neden üzerlerine alındılar anlamadım
2014.09.02 00:00
| | |
7079

Çiğdem Mahallesi’ni ilgilendiren 250 İBB taşınmazlarınnın Beykozlulara ihale ile devir işlemlerini provoke eden CHP’lileri Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek sert sözlerle eleştirdi. Çelikbilek, Puşt kelimesini neden kullandığına da açıklık get

İhale salonunda yaşanan provokasyonu ve bazı CHP’lilerin yol açtığı arbedeyi sert sözlerle eleştiren Başkan Çelikbilek, “ihale öncesi provokasyon olacağına dair bilgimiz vardı. Emniyet görevlileri de bu yönde tedbir almıştı zaten” cümleleriyle yaşanacak olayların önceden bilindiğini ifade etti.

Çelikbilek “250 kişiyi ilgilenirden ihalede salonda ve çevresinde yaklaşık bin beş yüz kişi vardı. CHP’liler Çiğdem Mahallesi’ndeki partililerini ve kendi teşkilatlarını da örgütleyerek ihale salonuna geldiler. Buradan ben CHP’lilere seslenmek istiyorum; vatandaşların barınma hakkı üzerinden siyaset yapmak, onları yalan-yanlış bilgilerle korkutmak doğru bir siyaset tarzı değildir.” cümlelerini kullandı.

Salonda vatandaşlara merak ettikleri tüm hususları tek tek anlattığını ifade eden Çelikbilek,“Ancak saatlerce süren provokasyonun sonucunda yine vatandaşlarımız büyük sıkıntı çektiler. Gece çok geç saatlere kadar hem personelimiz çalışmak zorunda kaldı hem de vatandaşlarımız beklemek zorunda kaldı. Bu CHP’nin Beykozlulara yaptığı ilk zulüm değil ama artık yeter. Beykozlu hemşerilerimiz de bunu görsünler ve değerlendirsinler.”  şeklinde konuştu.

“Puşt kelimesini neden üzerine alındı anlamadım!”

Belediye Düğün Salonu’nda yaşanan provokasyon esnasında sarf ettiği “puşt” kelimesine de açıklık getiren Başkan Çelikbilek, “ihale CHP’liler tarafından engellenince ben de salondaki vatandaşlarımıza şu açıklamayı yaptım; ‘ihaleyi akşama kadar bitirmemiz lazım. Çünkü akşam bu salonda düğün var. Ama yetişmesi çok zor görünüyor. Ben bu ihaleyi başka bir yerde, gerekirse belediyede de yaparım ama ihalenin yapılacağı yeri ilan ettik. Şimdi puştun biri çıkıp ‘ihaleyi ilan ettikleri yerde yapmadılar der’ gider şikâyet eder ve ihaleyi iptal ettirir. Sıkıntısını yine sizler çekersiniz’ dedim. Ses kayıtlarını dinlerseniz söylediklerim bu cümlelerdir. Burada ben direkt olarak kimseyi kastetmedim, kimseyi de hedef alarak bu cümleleri söylemedim. Bu arkadaşımız puşt kelimesini neden üzerine alındı anlayamadım. Gidip böyle bir şikâyette bulunmayı mı düşünüyordu acaba?” dedi.

Çelikbilek sarf ettiği puşt kelimesinin “hain, kalleş” anlamına geldiğini belirtirken, “bu sözlerimi başka bir mecraya çekmek ve belli kurumlara mal etmeye çalışmak art niyetliliktir, abesle iştigaldir” şeklinde konuştu. Çelikbilkek CHP’nin Beykoz’da birçok projeyi şikâyet ederek iptal ettirdiklerini veya iptal ettirmeye çalıştıklarını da hatırlatarak“herhalde bundan dolayı üzerlerine alındılar” dedi.

“Devirleri 2 yıl önce yapsaydık vatandaşlarımız % 18 fazla ödeyecekti”  

Başkan Çelikbilek İBB arazilerinin tapularının neden seçimlere 4 ay kala verildiği yönündeki sorulara da konuşmasında tekrar değindi. Çelikbilek şöyle konuştu, “o gün birçok vatandaşımız tapuları neden seçimlere 4 ay kala verdiğimizi sordu. Bakın biz bu arazilerin devrini 2 yıl önce İBB’den Tarihi Kışla binasına karşılık aldık. Tam 197 İBB parselini aldık Ortaçeşme’deki Tarihi Kışla Binası’na karşılık. CHP’liler kıyameti koparmıştı Tarihi Kışla’yı niye verdin diye. Yahu ben vatandaşlarımın 50 yıllık, 100 yıllık tapu sorununu çözüyorum. Tabi ki veririm Tarihi Kışlayı. Biz eğer devir işlemlerini o tarihte gerçekleştirseydik vatandaşlarımız yasa gereği bu arazilere % 18 KDV ödemek zorunda kalacaktı. Yasa gereği 2 yıl beklenmesi durumunda bu oran % 1’e düştüğü için biz 2 yıl bekledik. Eğer ben bu satış işlemlerini seçimden sonraya bıraksaydım asıl o zaman seçim yatırımı yapıyor olurdum. Ama biz istiyoruz ki vatandaşlarımız en uygun şartlarda tapusuna kavuşsun ve huzur içinde evinde otursun. Maalesef CHP bunu hazmedemiyor ve her fırsatta çalışmaları baltalamayı tercih ediyor.”

“En büyük taahhütname tapularınızdır”

Tartışma konusu olan taahhütnameye de değinen Çelikbilek “taahhütnameye vatandaşlarımızın yazdıkları ‘yasal haklarım saklı kalmak kaydıyla’ ibaresini eklemesi yeterlidir. Ancak şunu yine de belirteyim, o taahhütname asla vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek. Yasa gereği yerine getirilmek zorunda olan bir prosedürdü. Sonuç itibariyle vatandaşlarımız tapularını alacaklar ve ellerindeki en önemli taahhütname tapunun bizatihi kendisidir. Onun için hiç tereddüt etmesinler ve dedikodulara da itibar etmesinler. Beykoz’un tapu sorununu da, imar sorununu da AK Parti çözer. Başka hiç kimse, hiçbir parti bunu çözemez.” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: CHP, İhale, Tapu, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"