Necati Ak Ailesi’nde nikah heyecanı

  • 0
  • 8525
Necati Ak Ailesi’nde nikah heyecanı
Necati Ak Ailesi’nde nikah heyecanı
Necati Ak Ailesi’nde nikah heyecanı

AK Parti’nin Beykoz Teşkilatlarının kuruluşunda yer alan ve 5 ve 6. Dönem Beykoz Belediyesi Meclis Üyelikleri ve Meclis Başkan Vekillikleri görevlerinde bulunan Necati Ak Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Servisi’nde görev yapan kızı Gamze’

Kutsal Topraklarda Umre ziyaretinde olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in katılamadığı Nikâh Töreni’nde adeta izdiham yaşanırken nikâhı Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu kıydı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk ve gelinin amcası Dr. Coşkun Ak’ın nikah şahitliği yaptığı tören Beykoz Belediyesi İç Avluda gerçekleştirildi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu tören öncesi kısa bir konuşma yaparak çiftlere mutluluklar diledi. Kaşıtoğlu, “Hz. Peygamber (SAV)’in en önemli tavsiyelerinden biri nikâhla ilgilidir. Kendisi şöyle buyurmuştur; ‘Nikah benim sünnetimdendir. Kim benim sünnetimle amel etmezse benden değildir. Evleniniz! Zira ben, diğer ümmetlere karşı sizin çokluğunuz ile iftihar edeceğim.’ Bu kardeşlerimiz Allah Resulü (SAV)’in bu emrine riayet ederek bizlere başvurdular. Bizler de bu noktada onlara hayırlı, huzurlu, sağlık ve afiyet dolu bereketli bir yuva diliyoruz.”şeklinde konuştu.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Salim Öztürk ile Dr. Coşkun Ak’ın şahitlikleriyle imzalar atıldıktan sonra şahitler kısa birer konuşma yaparak mutluluk dileklerini ilettiler.

İmzalanan evlilik cüzdanını çiftlere veren İlçe Başkanı Adem Sefer kısa bir konuşma yaparak çifti tebrik etti. Sefer, “her ne kadar biz kız tarafını temsil ediyor olsak ta bizim bir geleneğimiz var. Yuvayı yapan dişi kuştur ve evin reisi de erkektir. Dolayısıyla biz evlenme cüzdanını evin reisine eşine ilk hediyesi olarak sunması için veriyoruz. Allah bir ömür boyu sağlık ve bereket versin” dedi.

Nikâh töreniyle aynı saate denk gelen dünyanın en büyük havalimanının temel atma törenine katılan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, milletvekilleri Metin Külünk, Oktay Saral, Erol Kaya, Diyarbakır’da olan Sur Kaymakamı Aydın Ergün başta olmak üzere iş ve siyaset dünyasından birçok isim telgraflarla yeni evli çifte mutluluklar diledi.

Haber Merkezi

İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor
Önceki İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürüyor
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz