Talip ERCAN
  • 16/06/2021 Son günceleme: 16/06/2021 09:44
  • 3.517

Çok ama çok uzun bir zaman diliminden sonra nihayet maçlara gitmeye başladık…

Yazıyı gazetemizin Haziran sayısı için gönderdiğimde, Beykoz 1908 A.Ş. Futbol Takımı TFF Bölgesel Amatör Lig Marmara Bölgesi 1.Grubunda ilk 2 maçına çıkmış idi… İlk maçını 1-0 kazanan Sarı-Siyahlılar ikinci maçından ise aynı skor ile mağlubiyetle ayrılmış idi.

Üçüncü ve diğer maçların skorlarını bu yazıyı okuduğunuz anda öğrenmiş olacaksınız. Bu sezon Beykoz 1908 A.Ş. Futbol Takımına ilk antrenman gününden beri medya anlamında destek olmaktayım… Maalesef bazı arkadaşlar  “Bırak abi şu adama destek olmaya” diye yorumlar yazmakta.

Şunu ifade etmek isterim ki benim desteğim kesinlikle şahıslar bazında değil… Yani ne Başkan Zeki Aksu ne de Teknik Direktörümüz Ergun Ortakçı için özel destek veriyorum… Varsa yoksa bir umut için büyük Beykoz’un belki TFF 3. Ligine çıkma şansını yakalayabilmesi için verilen bir destek bu.

Tamam, Beykoz 1908 A.Ş. Futbol Takımı Lig için 31 kişilik kadro kurdu, hatta bunun içinde İstanbul Süper Amatör Lig deneyimi bile çok az olan birçok genç de var. Bunun yanı sıra tecrübeli, deneyim sahibi isimler de var.

Ligde o kadar para harcayan takım varken, gönülleri istese de olmaz, kesinlikle başaramayız diyen geniş bir kitle de var, onu da biliyoruz… Fakat bu tür maçlarda şans faktörü çok önemli, çok kötü bir futbol sergilerken bakıyorsunuz rakibin önemli, kilit 2 ismi sakatlanıp çıkabilmekte, ya da kırmızı kart görebilmekteler.

Nitekim sezonun ilk maçında bunu yaşadık, rakibin en etkili ismi ilk yarı sakatlandı, ikinci yarının başında da bir kırmızı kart görünce güvenimiz, cesaretimiz yerine geldi ve tek golle kazandık.

İkinci maçta bu kez yine üst düzey oldukça yüklü rakam harcamış, arkasında her kesimden geniş desteği olan bir rakip vardı… Maç tipik bir beraberlik maçı idi… Ne oldu ise rakipten bir oyuncunun Cenk’e yaptığı sert hareket sonrasında saha karıştı. Birer kırmızı kart hatta bir de yedek kulübemizden kaleciye çıkan bir kartta vardı.

Dedik ya şansınız bu tür maçlarda yaver gidecek, aslında Beykoz 1908 için Bağcılar maçında da şansı ortaya çıktı, kötü oynarken rakibe çıkacak kesin kırmızı kart olacakken delikanlılık bizde kalsın hesabı kendini kaybetme halleri ve kaybedilen maç.

Peki, rakip kırmızı kart ile 10 kişi kalsaydı bizde olaylara karışmayıp 11 kişi ile kalan dakikaları oynama şansımız olsaydı sonuç ne olurdu? Aynı ilk maçtaki şans gibi yine yaver gider olası bir beraberlik ile zorlu maçı atlatmış olurduk. Etti mi 4 puan. Bu maç sonrasında en önemli iki rakibin aralarındaki maç berabere bitse biz de Alibeyköy’ü yenmiş olsa idik etti 7 puan, sonrasında bir dış iki de iç saha maçı ile grup maçlarını lider olarak kapatabilirdik.

Maalesef Beykoz takımında genç oyuncular tam anlamı ile konsantre olamıyor, koşamıyorlar, mücadele edemiyorlar… İyi niyet ile bir yere kadar… Ekstradan çalışmak, şu iki ayı gezmeden tozmadan geçireyim demek yok…

Beykoz’da bakmayın 31 kişilik kadro olmasına yarısından fazlası genç ve deneyimsiz,  tecrübeli dediklerimizin kimi sakat, kimi ise o kadar çok ince kapris içindeler ki… Vay efendim bu dakikada mı oyuna alınırım diyeninden, sanki para verdiler de bir şey istiyorlar diyenine kadar çok farklı kafada olanları dikkatli olan sezebiliyor. Ama kimse de silah zoru ile gel Beykoz’da oyna da demiyor ki…

Dediğim gibi bu yazıyı siz okuduğunuzda her şey bitmiş ya da yola devam ediliyor olabilir ki ben şans yoksa bu kadro ve anlayışla zaten başaramayız noktasındayım.

Bu sezon antrenmanları hep takipte idim… Yaşanan sakatlıklar da Ergun Hocanın ideal kadroyu sahaya sürmesine engel oldu. Bunun yanı sıra sahipsiz kalan bir takım görüntüsünü de unutmamak gerekir. Peki ne olacak haydi diyelim beklenen mucize gelmedi ve havlu attık. İki ay içinde yeni sezon antrenmanları başlayacak… Bu kez katılmayan güçlü takımlar da sahne alacak…

Şimdi kafalardaki soru işareti şu ki Beykoz Belediyesi takım için bir adım atacak mı? Kendi partisi içinde bile birçok kişi el atta çıkaralım takımı demekte ancak kamuoyunda iş güç korkusundan duyuramamakta. İlçe Başkanı Dilmaç sen bari gelişmelere hakimsin, kamuoyu önünde çıkın ve açık açık mesajlarını verin, ya da bir kez daha kulübü almak için bu kez kamuoyu önünde masaya oturun ak mı kara mı bizlerde bilelim… Kaçak güreşmek bu ilçe yöneticilerine kesinlikle yakışmıyor.

Yazarın Yazıları