Ne Beykoz Belediyesi kaldı, ne de mahalle muhtarı

  • 0
  • 13489
Ne Beykoz Belediyesi kaldı, ne de mahalle muhtarı
Ne Beykoz Belediyesi kaldı, ne de mahalle muhtarı

Beykoz’un başarılı spor kulüplerinden olan ve sosyal faaliyetleri ile de dikkat çeken organizasyonlara imza atan Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü Yönetimi basın mensuplarıyla bir toplantı yaptı.

Özellikle TFF Kadınlar Futbol 3. Ligde temsil edilen takımlarının ısrarla görmezden gelindiği iddiasında bulunan Kulüp Yönetimi Beykoz Belediyesinden dert yandı.

Beykoz kamuoyuna Rüzgarlıbahçe Kulüp Başkanı Fatma Taşkıranlar imzalı bir açıklama yayınlayan kulüp yönetimi, Beykoz Belediyesi’nin Rüzgarlıbahçe Kadın Futbol Takımına gerekli desteği vermediği iddiasında bulundu.

Muhtar kulübe yeterince vakit ayıramıyor

Sorunların dile getirilmesi karşısında,  çözüm mercii olarak muhtarın gösterildiği ifade edilen açıklamada, “Muhtarımız Türk Kızılay’ı Beykoz Şubesinde ve Beykoz Kent Konseyinde görev yapıyor. Muhtarlar Derneği Başkanı da olunca kulübe yeterince vakit ayıramıyor.” ifadeleri kullanıldı.

Beykoz Belediyesinden son 3 yıldır, eşofman takımı ve futbol malzemesi dışında hiçbir destek alınmadığına vurgu yapılan açıklamada, "yine 3 yıl önce ki maddi destek toplantısında TFF Kadınlar 3. Liginde kulübümüzün mücadele ettiği bilindiği halde, ‘Pardon biz sizi unuttuk’ gibi ötekileştirici söylemlerde bulunmuşlardır. Bizde buna karşıt, ‘Bize para vermeyin, kulübümüzün çevresini düzenleyin ve kız takımımızın odasını yapın’ önerisinde bulunmamıza rağmen hiçbir gelişme olmamıştır" denildi.

Yazılı açıklamanın devamında şu cümlelere yer verildi:

“Deplasman maçlarımız için araç istediğimizde ya rica minnet gönderiyorlar ya da göndermiyorlar ve bu durum genelde olumsuz karşılanıyor. Öte yandan TFF Kadınlar 3. Liginde mücadele eden takımımızın ev sahibi olduğu maçlarda TFF tarafından uygulanan kararla maç sahasında ambulans bulundurma zorunluluğu var ve bulunmaması halinde cezası 4000 TL... Bizde bu ambulansı bin bir zorluk içerisinde kiralıyoruz. Belediyenin garajında duracağına 1,5 saat Kavacık 15 Temmuz Şehitler Stadı'nda durabilir."

Öte yandan, Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü Kadın Futbol Takımına da diğer kulüplere verilen desteğin verilmesi istendi. Sorunun çözümü için Cumhurbaşkanlığı nezdinde elden gelen bütün imkanların kullanılacağı kaydedildi.

Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beykoz’u ziyaret ettiği sırada pankart açarak seslerini duyurmaya çalışmıştı.

Spor Servisi

Beykoz 1908 Klasman grubunda 7 maçta 1 puan alabildi
Önceki Beykoz 1908 Klasman grubunda 7 maçta 1 puan alabildi
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz