Nazmiye Korkmazlar ebediyete uğurlandı…

  • 0
  • 8356
Nazmiye Korkmazlar ebediyete uğurlandı…
Nazmiye Korkmazlar ebediyete uğurlandı…
Nazmiye Korkmazlar ebediyete uğurlandı…

Uzun süredir yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle evinde tedavi gören Anadoluhisarı’nın tarihi muhtarı Nazmiye Korkmazlar hakkın rahmetine kavuştu…

Önceki gün evinde vefat eden Nazmiye Korkmazlar için yıllarca muhtarlık yaptığı Anadoluhisarı Merkez Camii’nde cenaze namazı kılındı. 1977 yılından beri 2014 yılı seçimlerine kadar Anadoluhisarı’nın muhtarlığını yapan Korkmazlar, Anadoluhisarı’nın muhtar anası olarak biliniyordu.

Korkmazlar için öğle namazına müteakip Anadoluhisarı Fatih Sultan Camii'nde cenaze namazı kılındı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı cenaze namazını kılanlar arasında Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Mahalle Muhtarları, STK Temsilcileri ve Meclis Üyeleri de vardı.

37 yıl muhtarlık yaptığı Anadoluhisarı'ndan gözyaşları içinde uğurlanan Korkmazlar, Anadoluhisarı’nın adeta simgesi olmuştu… Hisarlılar tarafından; "O hiçbir zaman normal bir mahalle muhtarı değildi. Sadece ikametgah vermekle yetinmezdi. Çıkar bütün mahalleyi sokak sokak dolaşır, her gördüğüne bir derdiniz var mı? diye sorar, çözüm bulmaya çalışırdı" şeklinde anlatılan Nazmiye Korkmazlar’ın cenaze törenine çok sayıda isimde çelenk gönderdi.

Muharrem Ergül ve Alaattin Köseler’inde katıldığı cenaze namazı sonrası Nazmiye Korkmazlar Anadoluhisarı mezarlığına ebediyete teslim edildi.

Haber Merkezi

Serhan Şeşen faaliyetlerle anılıyor
Önceki Serhan Şeşen faaliyetlerle anılıyor
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz