Narkotır Beykoz Kavacık’ta görev başında

  • 0
  • 5999
Narkotır Beykoz Kavacık’ta görev başında
Narkotır Beykoz Kavacık’ta görev başında
Narkotır Beykoz Kavacık’ta görev başında
Narkotır Beykoz Kavacık’ta görev başında

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Narkotır'ı Beykoz Kavacık Mahallesinde eğitim vermeye başladı.

Bağımlılıkla mücadele konusunda eğitim faaliyeti gösteren Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Personeli tarafından görsel sunumlar içerisinde eğitim veren Narkotik tır 19 - 22 Eylül tarihleri arasında Beykoz’da olacak.

Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, Yeşilay Şube Başkanı Dr. M. Talha Uçar, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Rüzgarlıbahçe Mahallesi Muhtarı Sedat Altun başta olmak üzere ilçe mahalle muhtarları, okul Müdürleri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla yapılan programda eğitimlerin başladığı bildirildi.

Narkotır'da 12 adet ekran 30 interaktif uygulama bulunurken, gün boyu gelenlere yasaklı madde ve madde bağımlılığının vermiş olduğu psikolojik, sosyolojik zararları bağımlılık sürecinin nasıl başladığından itibaren bölüm, bölüm konu tüm ayrıntıları ile yansıtıldı.

Beykoz Kaymakamı Faik Oktay Sözer programda yaptığı açıklamada "toplumumuzda şöyle bir algı var, bazı aileler çocukları ile ilgili her ne kadar şüphelense bile toz kondurmak istemiyor veya bunu kendi içerisinde halletmeye çalışıyor, toplum tarafından dışlanacağını, eleştirileceğini düşünerek bunu bir ayıp olarak görüyor.” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Sözer şöyle devam etti:

Bu durum karşısında, yetkililer ve sağlık kuruluşları, bağımlılıkla mücadele veya bağlı birimlerle ailelerin ilişkiye geçmesi lazım. Çünkü hatanın ve zararın neresinden dönülse kar mantığı ile hareket edilmesi lazım.

Ani müdahale edilmediği müddetçe süreç daha hızlı işliyor ve sonuç alınamaz bir hale kadar geliyor. Dolayısı ile çok çok önemli bu… Narkotik tırımız ilden geliyorlar ve biz burada bir bilinçlendirme faaliyetinde bulunuyoruz, Özellikle de velilerimize, annelerimize, babalarımıza, öğretmenlerimize, çünkü en azından hal hareket ve tavırlarında ön bilgilendirme ön tahmin edebilme hakları olsun.

Mesela çocuk yorgunum anne, baba diyerek yatabiliyor, uyuyabiliyor ama çocuğu ne kadar erkenden yakalayabiliyorsak, bu da bize anneleri bilinçlendirme anlamında pozitif imkânlar sunuyor.

Sorular cevaplandırıldı

Programa katılanlardan gelen bazı sorulara gerek İlçe Kaymakamı Sözer, gerekse de İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk yanıtlar verdi. Öztürk toplumda bu konularda yanlış konuşmaların olduğunu söylerken, "Biz iletilen her bir ihbarı en titiz, ayrıntılı şekilde değerlendiriyoruz ve yasal süreci kanunlar kapsamında uygulamaktayız" dedi

Haber Merkezi

Beykoz’un iki idmanyurdu takımı hazırlık maçı yaptı
Önceki Beykoz’un iki idmanyurdu takımı hazırlık maçı yaptı
Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi
Sonraki Beykoz Kaymakamı Sözer bölge karakollarını denetledi