Namağlup Gümüşsuyu gözünü play-off maçına çevirdi

  • 0
  • 4193

Beykoz'u İstanbul 1. Amatör Ligde temsil eden takımlardan olan Gümüşsuyuspor, 2019-20 Sezonunda grubundaki son maçına hafta sonunda çıkacak.

Yeşil-Beyazlı ekip yer aldığı 15.Grupta önceki haftalarda şampiyonluğunu ilan eden 41 puanlı Tuzla Şifaspor’un ardından 27 puanla ikinci sırada yer almakta. Her iki takımında ligde yenilgisiz, namağlup durumda bulunmakta.

Ciddi ve disiplinliyiz

Gümşsuyuspor Teknik Sorumlusu Kamil Çolak Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada, "Bu sezon Tuzla Şifaspor ile müthiş bir yarış yaşadık. Sonuçta daha az hata yapan, daha fazla toplayan rakibimiz şampiyonluk ipini göğüsleyen taraf oldu. Artık sezonun son grup maçına hafta sonunda çıkacağız ve İnkılapspor’u Ortaçeşme Stadında konuk edeceğiz. Son maçımızı da namağlup unvanı ile tamamlamak istiyoruz. 1. Amatör Lig genelinde mücadeleye çıkan yaklaşık 170 takım içinde yenilgi yaşamamış 5 takımdan biri olmak tabii ki bir gurur vesilesi. Ancak bunu grup ikincilerinin mücadele edeceği tek maçlık Yükselme / Play Off  Maçından da galibiyetle ayrılarak Süper Amatör Lige çıkarak taçlandırmak istiyoruz. Şimdiden bu maçın heyecanını yaşamaya başladık, ciddi ve disiplinli bir şekilde antrenmanlarımız devam etmekte" şeklinde konuştu.

Sakatlıklar, şansızlıklar peş peşe geldi

Gümüşsuyuspor Takımında bu sezon karşılaşmalarda sahaya Genel Kaptan olarak çıkan isimlerden Emre Yavaş ile Mustafa Kurtuluş ise yapmış oldukları ortak açıklamada, "2019-20 Sezonunda çıkış olduğumuz mücadeleler sonunda namağlup bir takım olarak sezon sonuna ulaşmış durumdayız. Bu sezon da geçen sezon Süper Amatör Ligde yaşadığımız gibi sakatlıklar, şanssızlıklar peş peşe geldi. Hayırlısı ile son maçımızı da kazanarak Grup maçlarını tamamlamak niyetindeyiz. Bundan sonraki süreçte maçların tamamlanmasının ardından yapılacak değerlendirmenin ardından rakibimizi öğrenmiş olacağız. Camia olarak bu namağlup takım olma özelliğini Süper Amatör Lige yükselerek daha da farklı kutlama düşüncesindeyiz. Takımımıza güveniyoruz. Son haftalarda ilk iki belli olmasına karşın sıkı bir antrenman süreci yaşamaktalar. Teknik Kadro ve Futbolcularımız gibi bizlerde heyecan yaşamaktayız ” diye konuştular.

Spor Servisi

Beykoz Çavuşbaşı'nda trafik kazası 2 yaralı
Önceki Beykoz Çavuşbaşı'nda trafik kazası 2 yaralı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi