Nafiz Ünlü, Beykoz’u Beykozlular yönetecek

  • 0
  • 8085
Nafiz Ünlü, Beykoz’u Beykozlular yönetecek
Nafiz Ünlü, Beykoz’u Beykozlular yönetecek
Nafiz Ünlü, Beykoz’u Beykozlular yönetecek
Nafiz Ünlü, Beykoz’u Beykozlular yönetecek
Nafiz Ünlü, Beykoz’u Beykozlular yönetecek
Nafiz Ünlü, Beykoz’u Beykozlular yönetecek

Seçim tarihinin yaklaştığı şu günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan adayı Adayı Beykozluluk vurgusu yaptı.

Dr. Nafiz Ünlü, Beykoz’un Beykozlular tarafından yönetilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bugüne dek yolu Beykoz’dan geçmeyen isimlerin Beykoz’u yönetmeye talip olmaları, daha da kötüsü onların Beykoz’a atanmaları kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.

Dost Beykoz’a samimi açıklamalar yapan Dr. Ünlü, “Ben Beykoz’un evladıyım. İlkokulu, ortaokulu, liseyi burada okudum. Bir Beykozlu olarak Beykoz’un bütün sorunlarını da bu sorunlardan nasıl kurtulabileceğini de en iyi bilenlerdenim. İşte bu yüzden Beykoz’u Beykozlular yönetmeli diyorum. “ dedi.

Dr Ünlü sözlerine söyle devam etti:  “Beykoz, kıymetini bilenler için bir cennet parçasıdır. Deniziyle, ormanlarıyla, tarihi kültür ve dokusuyla başka hiçbir yerde bu kadar güzelini bulmazsınız.  Ama ne yazık ki tüm bu güzelliğinin yanı sıra, bu kadar kötü yönetilen bir yer de bulmanız çok zor. Yine de buna rağmen Beykoz’umuz bütün İstanbullular için nefes alınacak ender yerlerden biridir.

Maalesef siyaseti ve belediyeciliği rant olarak görenler için Beykoz iştah kabartıyor. Daha çok inşaat yapabilmek,  daha çok ihale alabilmek ve yarım kalan işlerini bitirebilmek için bir kez daha Beykoz’u yönetmeyi istiyorlar.”

Beykozlunun sabri kalmadı

 “Artık ortada bir gerçek var. Ülkeyi de, Beykoz’u da çok kötü yönetiyorlar. Kendilerinin yaptırdıkları anketlerde dahi sınıfta kaldıklarını görüyorlar. İktidar işte bu yüzden Beykoz’da Beykozlu kalmamış gibi ithal bir isimle devam etme kararı aldı. Çünkü biliyorlar ki, borç ve dert batağına soktukları Beykoz’dan aynı isimlerle artık oy alamayacaklar.

Bir Cumhuriyet Halk Partili olarak inanın bizim dahi bugüne dek AKP’ye inanmış, oy vermiş vatandaşlarımız adına içimiz sızladı. Eğer bir toplum, yaşadığı bölgenin nasıl ve kimler tarafından yönetileceğine karar veremiyorsa bunun adı demokrasi olamaz. O yüzden, aday adayı olduğumuz ilk günden itibaren söylediğimiz her şeyi artık daha bir gür sesle dillendiriyoruz: Söz veriyoruz, Beykoz’u Beykozlular yönetecek!

Zaten Beykoz halkı, bu zihniyete artık şans  vermemeye kararlı. Beykozlunun umudu CHP’dir. Bunu semt pazarlarına çıktığınızda, esnafı gezdiğinizde rahatlıkla görebilirsiniz. Bizler her gün halkımızla iç içeyiz. Emeklilerimiz, ev kadınlarımız, öğrencilerimiz, çalışanımız, işsizimiz ‘artık yeter’ diyor. Yeter diyor ve bizi göreve davet ediyorlar. Halkımız da biliyor ki, Beykoz’u hak ettiği yönetime CHP taşır.”

İmar sorununu biz çözeceğiz

Beykoz’daki en önemli sorunun imar olduğunu belirten Dr. Nafiz Ünlü, “Biz Beykoz’un imar sorununu en hızlı şekilde çözeceğimizin de sözünü veriyoruz. Üstelik bunu yaparken Beykozluların rızası ve onayı olmayan hiçbir karara imza da atmayacağız. Halka rağmen bir karar alınamaz. Mevcut uygulamaların en iyi örneklerini alıp bunları Beykozluların onayına sunacağız. Hem halkımızın en yakıcı sorununu çözeceğiz hem de Beykoz’u Beykoz yapan doğal güzelliklerine ihanet etmeyeceğiz.” dedi.

Dr. Ünlü sözlerine şöyle devam etti: “Maalesef bugün Beykoz’un hangi mahallesine, hangi köyüne giderseniz gidin vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısının imar problemi olduğunu duyacaksınız. Beykozlu için bu durumun artık sürdürülebilir bir hali kalmamıştır. İnsanları umut tacirliğiyle, yalan yanlış vaatlerle oyalayanlardan Beykoz halkı bu seçimde hesabını soracaktır. “

BEYKOZ İÇİN TAM 25 ÖZEL PROJE

Projelerine de değinen Dr. Ünlü, “Birbirinden özel 25 proje ile Beykoz’umuzu en kısa süre içerisinde hak ettiği değere kavuşturarak Beykozluların yaşamaktan büyük mutluluk duyacağı bir cazibe merkezine dönüştüreceğiz. Elbette önümüzde başta imar olmak üzere işsizlik, alt yapı, ulaşım ve eğitim gibi kritik, büyük ve birikmiş sorunlar olduğunun farkındayız. Ama bunların hiç biri gözümüzü korkutmuyor. Sizlerin de korkutmasın. Çünkü bu sorunların vizyon ve kadro kalitemizle hallolacağını çok net biliyoruz biz. Bu sorunların halktan kopuk, tepeden inme kararlarla çözülmesi mümkün değildir. Bundan dolayı Beykoz halkının yüreği ferah olsun.

Nasıl Beykoz’u Beykozluların yöneteceğinin sözünü verdiysek, aynı zamanda bu sorunların çözümünde yetkinin yine Beykozlularda olacağının sözünü veriyoruz sizlere. Yani başta imar problemi olmak üzere Beykozluların mutlu edilmeyeceği hiçbir çözümü çözüm olarak görmeyeceğiz. Çünkü bizim başkaları gibi kaçıp gideceğimiz bir başka yerimiz, başka bir yuvamız yok. Çünkü biz Beykozluyuz!

Önümüzdeki günler içerisinde kapı kapı, birey birey dolaşarak, yaratacağımız ortak sinerjiyle Beykozluların neleri başarabileceğini herkes çok iyi görecek.. Biz inanıyoruz, sizler de inanın…

Bu vesile ile bir kez daha yeni yılınızı kutlar, aydınlık bir Türkiye, mutlu bir Beykoz umuduyla saygılarımı sunarım.”

Dr. Nafiz Ünlü kimdir?

Dr. Nafiz Ünlü, küçük yaşlarda ailesiyle beraber Beykoz’a taşındı. İlk, orta ve lise eğitimini Beykoz’da tamamlayan Ünlü, yüksek öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde, yüksek lisansını İngiltere’de, doktorasını ise İstanbul Üniversitesi’nde bitirdi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir dönem İngiltere’de üst düzey yöneticilik yapan Dr. Nafiz Ünlü, TÜBİTAK’ta AR-GE uzmanı ve danışmanı olarak da görev aldı. Üç dönem CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda Başkan Yardımcılığı ve Saymanlık gibi görevlerde bulunan Ünlü, Beykoz Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölüm Başkanlığı’nın yanı sıra Uludağ Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi gibi pek çok devlet ve vakıf üniversitesinde öğretim üyeliği yaptı. Halen bir devlet Üniversitesi’nde Siber Güvenlik üzerine master ve doktora dersleri vermektedir.

Haber Merkezi

Cumhur ittifakı Beykoz'da el sıkıştı
Önceki Cumhur ittifakı Beykoz'da el sıkıştı
BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Sonraki BEDES deprem bölgesinde umutlara nefes veriyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz