Siyaset

Nafız Ünlü Aday Adaylığı'nı açıkladı

Nafız Ünlü Aday Adaylığı'nı açıkladı
2014.08.31 00:00
| | |
4440

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölüm Başkanı olan Doç. Dr. Nafız Ünlü, 2014 Yerel Seçimleri için CHP'den Beykoz Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı'nı ilan etti.

2008-2010 yıllarında CHP il yönetiminde yer aldığını dile getiren Nafız Ünlü, küçük bir farkla kaybettikleri Belediye Başkanlığı seçimlerinde Sayman olarak görev yaptığını anlattı."Özgeçmişimizle ilgili herhangi bir yalanımız yok, isteyene diplomamızı gösteririz" diyen Aday Adayı Nafız Ünlü,"Halkımız isterse ve CHP İlçe Teşkilatımız uygun görürse aday olurum" diye konuştu.

“Beykoz Daha İyi Yönetilmeli”

Beykoz'un sorunlarının giderek büyüdüğünü dile getiren Nafız Ünlü, "Trafik sorunu hat safhada. Çocukların sokakta top oynadığını görünce içim cız ediyor. Neden Beykoz gibi yeşil alanı bol bir yerde bir çocuk parkı olmasın, spor sahaları olmasın, yeşilliği olmasın" dedi. Geçen haftalarda İngiltere'ye gittiğini belirten Nafız Ünlü, oradaki yerleşkelerin hemen hepsinin etrafında yeşil alanlar, sosyal alanlar olduğunu gözlemlediğini vurguladı. "Oradaki hayat mutlulukla, Beykoz'daki hayat ise stresle geçiyor" diyen Nafız Ünlü şunları söyledi:

‘O Başkan’ın Elini Öperim!’

"Beykoz'u adam etmek için halkımız isterse, partimiz isterse ben aday olurum. Şimdi bunları yapmak kolay değil. Beykoz'da 6 Belediye Başkanı var. Bir kısmı Belediye'nin binasını güzelleştirdi. Bir kısmı bol bol Beykoz'un semtlerinde inşaat yapmaya hız verdi. Nasıl hız verdi? Kaçak inşaat yapılmasına hız verdi. Yani çağdaş bir Beykoz meydana getirmeye çalışan bir Belediye Başkanı gördünüz mü? Ben böyle bir Başkanı bir Beykozlu olarak görmedim. Görsem elini öperim"

Beykoz'un acilen çözmesi gereken sosyal hayat konusunda, imar konusunda sorunları olduğunu savunan Nafız Ünlü"Bizim bu konularda hazırladığımız projelerimiz var. Yakın zaman içerisinde kamuoyuyla bu çalışmalarımızı paylaşacağız" dedi.

Kişisel bir hırsının olmadığının altını çizen Nafız Ünlü, Büyükşehir Belediye Başkanı olmanın kendisi için herhangi bir anlam ifade etmeyeceğini, titr(*) için üniversite hocası olarak zaten yeterince mutluluk yaşadığını dile getirdi. "Beykoz neden Batılı ülkelerin yaşadığı güzelliği yaşamasın" diyen Ünlü, denizi ve yeşiliyle Beykoz'un İstanbul'un en önemli ilçelerinden birisi olduğunu belirtti. Beykoz'un sorunlarını yine bir Beykozlu'nun bilebileceğini vurgulayan Nafız Ünlü, Beykoz Belediye Başkanı olmanın diğer bir ölçütünün de (kriter)bilgi, deneyim ve vizyon olması gerektiğini söyledi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çin gezisini yapan ve geziye İstanbul'dan katılan 10 kişiden birisinin de kendisi olduğunu ifade eden Nafız Ünlü, Kılıçdaroğlu'na geziden de önce aday adaylığı konusunda bilgi verdiğini söyledi.

Titr: San, Unvan, Şöhret (Kaynak: Türk Dil Kurumu)

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Nafız Ünlü, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"