Kültür

Müzisyen Bengü Efsen, sil baştan…

Müzisyen Bengü Efsen,  sil baştan…
2014.12.28 00:00
| | |
9209

Video galeri

Daha önce Beykoz Vakfı’nda çalışmalarını yürüten müzisyen Bengü Efsen bundan böyle kendi ayakları üzerinde duracak.

Yıllarca Beykoz Vakfı'nda koro şefliği ve keman öğretmenliği yapan Beykozlu Bengü Efsen, kendi adını taşıyan bir dernek kurarak Beykoz Merkez Mahallesi’nde çalışmalarına başladı. Açılış kurdelesini kendisi gibi müzisyen kızlarıyla birlikte kesen Bengü Hanım, ilçede bundan böyle 'Bengü Efsen Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği' olarak hizmet vereceğini kaydetti.

Beykoz Merkez’den gidilen Şahinkaya Yokuşu Numara 28'de dernek faaliyetleri yürütecek olan Bengü Efsen, ilçe halkının ve özellikle de çocuk ile gençlerin eğitiminde önemli bir rol üstlenecek. Kendi çocuklarından ayırmadığı Beykozlu çocuklara burada eğitim verecek olan Bengü Efsen, ilçe halkından da Dernek çalışmaları için katkı ve destek bekleyecek. Derneğe gelen Beykozluları sanat ve müzikle tanıştıracak olan başarılı sanatçı, ilçedeki amatör ve profesyonel müzisyenlerle de gönül birliği edecek.

'Sanatta BİR İNCİ-emekte BİRİNCİ olmak için kolları sıvadı'

Beykoz'un sanatsal anlamda adından sıkça söz ettiren isismlerinden bir olan Bengü Efsen, Beykoz Vakfı'ndaki başarılı çalışmaların ardından kendi adını taşıyan bir dernek kurdu ve dostlarıyla birlikte açılışını yaptı. Beykoz'da müzik ve özellikle de keman denilince akla gelen ilk isimlerden birisi olan Bengü Efsen, 'sanatta bir inci-emekte birinci' olmaya çalışacak. İlçe halkından da destek beklediğini kaydeden Bengü Efsen, "Bizler burada müzik ve sanat adına bir kapı açıp, tüm Beykozluları da bu sihirli odada misafir etmek istiyoruz. Çocuklarının ve genç evlâtlarının temelini müzikle, sanatla şekillendirmek isteyen tüm Beykozluları derneğimize bekliyoruz. Özellikle gönlündekileri notaya dökmek isteyen Beykozlularla tanışmak istiyoruz" diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Bengü Efsen, Bengü Efsen Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği, Merkez, Şahinkaya

reklam
1 Yorum
Bengü Efsen29.12.2014 02:25:16

Merhaba, Bu güzel haber için size ve ekibinize çok teşekkür ederim. Saygılarımla

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"