Kültür

Müziğin başkenti Beykoz

Müziğin başkenti Beykoz
10.05.2016 09:10
| | |
7715

Foto galeri

Beykoz'un en önemli müzik okullarından olan Aydoğan Müzik Okulu'nun öğrencileri, Göksu'da yeteneklerini sergiledi.

Son yıllarda özellikle turizm konusunda büyük yatırım ve hizmetlerin odağı haline gelen Beykoz, müzik konusunda da iddialı konuma gelmenin hesaplarını yapıyor. Birbirinden kıymetli ses sanatçılarının konser verdiği ilçede Beykoz Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte, bu kez minikler sahneye geldi. Kavacık'ta bulunan Aydoğan Müzik Okulu'nun öğrencileri, Ahmet Mithat Kültür Merkezi'nde Beykozlular ile biraraya geldi.

Beykozlu Sanatçı Erol Aydoğan'ın da sahneye gelip eserleri seslendirdiği etkinlikte onlarca minik Beykozlu büyüklerine taş çıkartan performanslar sergiledi. Yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği gecede sahnenin önü kadar perde arkası da hareketliydi. Sahne arkasında son provalarını yapan yetenekli Beykozlular, sessizce sıranın kendisine gelmesini bekledi.

Beykoz Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun'un da Onur Konuğu olarak takip ettiği gecede kürsüye gelen Sanatçı Erol Aydoğan, şunları kaydetti:

"Sanat ve müzik ortak yaşamlarımızın ve birikimlerimizin en önemli vazgeçilmezlerindendir. Müzikle uğraşan insanlar iyi insanlardır. Duygusal, romantik, yardımsever, yapıcı, üretken ve hayat doludurlar; etraflarına da fayda sağlayacak işler çıkartırlar.

Sevgili konuklar... Bizlere 2009 yılından bu yana yaşadığımız coğrafyanın ortak kültürünü çocuklarınızla birlikte yaşatmamıza fırsat verdiğiniz için ve onları bize güvenle emanet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederiz. Bu vesileyle emeği geçen tüm öğretmenlerimize de gönülden şükranlarımızı sunmak isteriz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aydoğan Müzik Okulu, Şölen, Erol Aydoğan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"