Kültür

Mutlu, Beykoz'da müze açılışına katıldı

Mutlu, Beykoz'da müze açılışına katıldı
2014.07.27 00:00
| | |
10037

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beykoz’u ziyaret ederek Denizcilik ve Su ürünleri Müzesi’nin açılışını gerçekleştirdi ve bir dizi ziyarette bulundu.

Aylık Olağan İlçe Kaymakamları Toplantısı’na katılmak üzere dün sabah saatlerinde Beykoz’a gelen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gün boyu kaldığı ilçede Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik ve Su ürünleri Müzesi’nin açılışını ve bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. 

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’ün ev sahipliğinde, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in katılımıyla yapılan ilçe kaymakamları toplantısında Vali Hüseyin Avni Mutlu nezaretinde ilçelerdeki çalışmalar değerlendirildi ve Beykoz projeleri görüşüldü.

Kaymakamlar toplantısının ardından Öğümce Köyü’ndeki Cam Ocağı’nı ziyaret eden  Hüseyin Avni Mutlu, sıcak oda bölümünü ziyaret ederek sanatçıların çalışma ve gösterilerini izledi, vakfın çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Cam Ocağı’ndaki çalışmaları çok beğendiğini belirten İstanbul Valisi Avni Mutlu; "Cam Ocağı’nın tanıtımına önem verilmesi gerektiğini belirterek vakıf çalışanlarını ve sanatçıları kutladı." Vakıf Başkanı Yılmaz Yalçınkaya tarafında ise Vali Mutlu’ya çeşmi bülbül bir ibrik hediye edildi.

Cam Ocağı’nın ardından özel eğitim verilen Anadolufeneri Ayetullah Keser  Eğitim Uygulama Okulu’nu ziyaret eden Mutlu, okulun eğitimi hakkında idare ve yöneticilerden bilgi aldı. Sınıflara gezerek öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden Vali Mutlu çalışmaları inceleyerek çocuklarla fotoğraf çektirdi.  

Öğrenciler ise Vali Mutlu için uygulamalı derslerinden pratik çalışma örnekleri gösterdiler ve okulun serasında kendi yetiştirdikleri sebzelerden hediye ettiler.

Okul ziyaretinin ardından içinde yüzlerce tür deniz canlısının sergilendiği Denizcilik ve Su Ürünleri Müzesi’nin açılışını yapan Vali Mutlu, müzeyi gezerek deniz canlıları ve diğer metaryeller hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerin açık deniz eğitimi aldığı simulatorü de kullanana Mutlu, müze şeref defterini imzalayarak, tüm okulun bir müze olarak düşünülmesi ve sergilemenin bu doğrultuda yapılması gerektiğini söyledi.

Vali Mutlu, müze açılışı sonrasında İl Özel İdaresi, Beykoz Kaymakamlığı,  Beykoz Belediyesi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapımına başlanan Kavacık İlköğretim Okulu inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.

Öğrencilerin eğitime aralıksız devam edebilmesi i yapılan prefabrike sınıflarda öğretmenlerle bir araya gelen Vali Mutlu, okulun bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmaların yapılacağını söyleyerek Beykoz’dan ayrıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Vali Hüseyin Avni Mutlu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"