Makaleler

Müthiş heyecan başladı !

2014.07.27 00:00
| | |
9193

Beykoz İlçesi Amatör Lig takımlarının müsabakaları heyecan içinde başladı.

Müthiş heyecan başladı !

 Uzun bir Yaz ayı molasının ardından yaklaşık 2 ay da yeni sezona hazırlanan temsilcilerimiz içinde ilk haftaların en flaş takımı şüphesiz ki Paşabahçespor oldu. Yeşil-kırmızılı ekip Uğur Sakaloğlu yönetiminde tarihinin en başarılı başlangıçlarından birini yapmış durumda. Haldun Soytürk Başkanlığındaki Yönetim ve taraftarlarının keyfine diyecek yok. Ekim ayındaki köşe yazım yayına hazırlandığı anda ilk dört maçını kazanan yeşil-kırmızılı ekip 5. için saatleri kurmuştu bile!..

 
Yenilenen Yönetim Kurulunda değişik iş kollarından ve ilçe sosyal hayatından pek çok tanıdık simanın görev aldığı Anadoluhisarı İdmanyurdu Takımı ise kaç cezaları, sakatlıklar derken maalesef galibiyetle tanışamadı. 3 beraberlik 1 mağlubiyet ile ilk 4 haftayı tamamlamışlardı. Takımın başında son 25-30 yılda olduğu gibi! Erdem Erem bulunmakta. Kulüp Başkanı Kamil Adnan Güner maçlara, idmanlara aksatmadan giden biri, bakalım ilk galibiyet sevincini ne zaman görecek.
 
Bu sezon Süper Amatör Ligdeki temsilcimiz olan Kavacıkspor ve Gümüşsuyuspor ise bir türlü ritmi tutturamadı gitti. Kavacıkspor 4.maçında beraberlik alamazken,
Gümüşsuyuspor buna bile yani 1 puana bile hasret kaldı. İnşallah en kısa zamanda toparlarlar. Her iki temsilcimiz de bu sezon başında Süper Amatör Lige çıkmışlardı.
 
Ortaçeşmespor kısıtlı kadrosuna karşın yine sezonun sürpriz ekibi olmaya aday. Deplasman maçlarından alınan beraberliklerin lig bitiminde çok önemli olduğu fikrindeyim. Ortaçeşmespor’un camia olarak başarıya odaklanmış, kaybetmeye tahammülü olmadığını bilen rakipleri ise her türlü tahrike yeltenebilir. Aman ha diyorum tribünlerdeki aklı selim kişiler düzeni sağlamalı!
 
Küçüksu Yenimahallespor ve Çavuşbaşıspor ilçenin bana göre en ilginç kulüpleri konumunda. Çavuşbaşıspor’da tüm yaş kategorilerinden sorumlu bir isim var ki bu kadar kısıtlı vakit içinde kendine ve ailesine nasıl vakit ayırıra biliyor anlayabilmiş değilim. Evet, Ali Osman Demirtaş’tan bahsetmekteyim. Futbola bu kadar ilgi duyan, semtinin geleceği için bu kadar yoğun mesai harcayan bir isim. Aynı şeyleri Küçüksu Yenimahallespor Antrenörü Eyüp Aktaş için de söyleye bilirim, onun tek ayrı tarafı ise Mustafa Hoca ile birlikte görev yapması olsa gerek
 
Beykoz 1908 galibiyetle tanıştı!
 
Bu sezon ilk kez Amatöre liglerde, Bölgesel Amatör Ligde oynayacak olan Beykoz 1908 A.Ş.Takımı sezona mağlubiyet ile başlasa da ikinci maçının son saniyesinde gelen golün anlamı büyük oldu. Maddi imkansızlıklar yaşayan sarı-siyahlı ekibin çok şey beklediği geleneksel kulüp yemeğinde de hüsran yaşanınca, doğrusu yönetimin bu işin altından nasıl kalkabileceği konusunda tereddütlerim oluştu. İyi niyetli gençlerden kurulu bir kadroysa sahip olan Boğazın Yargıçları, İstanbulspor maçının ardından ikinci bir şok mu yiyecek derken son saniyede gelen Rahmani’nin golü tribünleri adeta deliye çevirdi! Müthiş sevinç yaşandı. Bazılarına bu sevinç abartılı, Amatör Liglerde bu kadar sevinmek de nesi cümlelerini sarf etmelerine neden olabilir, ancak beş kuruşsuz bir takım iseniz bunun anlamı çok farklı olur.
 
Bir takım ardında yerel yönetimi, devletin temsilcisini alamıyor ise işi çok zor. Tabii yaşanan bazı hadiseler nedeni ile kurumlar arasında sıkıntılar doğunca bunun en büyük sıkıntısını sporcu kardeşlerimiz çekmekte. Düşünün ki sizler 18-19 yaşlarında futbolcularsınız, idmanlara gelmek için bile ailenizden para talep eder haldesiniz… Bu nereye kadar gider. Ne yazık ki işte bu kurumlar arası sıkıntıda orta yolu bulacak bir Beykozlu maalesef yok.

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"