Mustafa Gürkan'ın Dost Beykoz korkusu

  • 6
  • 12270
Mustafa Gürkan'ın Dost Beykoz korkusu
Mustafa Gürkan'ın Dost Beykoz korkusu
Mustafa Gürkan'ın Dost Beykoz korkusu
Mustafa Gürkan'ın Dost Beykoz korkusu
Mustafa Gürkan'ın Dost Beykoz korkusu
Mustafa Gürkan'ın Dost Beykoz korkusu
Mustafa Gürkan'ın Dost Beykoz korkusu
Mustafa Gürkan'ın Dost Beykoz korkusu

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Danışma Toplantısı'nı takip eden Dost Beykoz'un salondan çıkarılmasını istedi.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Danışma Toplantısı'nı takip eden Dost Beykoz'un salondan çıkarılmasını istedi.

Yolsuzluk iddialarıyla Beykoz’un gündemine oturan ve kısa sürede tartışmaların odağı haline gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan Dost Beykoz üzerinden varlık göstermeye çalıştı.

AK Parti İlçe Danışma Meclis toplantısında, Dost Beykoz temsilcisinin salonda olduğunu öğrenen Gürkan, salona giremedi. Gürkan, İlçe Yöneticisi Kadir Alarçın’ın ricası üzerine, salondan dışarı çıkan Dost Beykoz temsilcisinin ardından salona girebildi.

Eleştiriye tahammül gösteremeyen ve hakkında çıkan haberlere cevap vererek, kamuoyunun kafasındaki soru işaretlerini gidermek yerine AK Parti’nin gücü altında kendisini eleştirenlere gözdağı vermeye çalışan Gürkan, Dost Beykoz’un salondan dışarı çıkartılmasını istediği toplantıda; utanmadan, barış, dostluk ve kardeşlikten bahsetti.

Gürkan, önceki hafta İlçe Yönetim Kurulu’nda, "ilan verilmeyecek, programlara davet edilmeyecek" kararı aldığı Dost Beykoz’u da içimizdeki Ruslar ifadesiyle aşağılamaya çalıştı.

'Dost Beykoz, salondan çıkarıldı'

Daha önce AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından Bayır Bucak Türkmenleri'ne gönderilen yardım malzemeleri ile ilgili olarak düzenlenen törende, Dost Beykoz'un uzaklaştırılmasını isteyen Gürkan, bu kez de Danışma Meclisi'nde konuşma yapmak için Dost Beykoz temsilcisinin ‘rica-minnet’ gönderilmesini bekledi.

'Danışma Meclisi'nin Divan Başkanı Yaşar Şahin oldu'

İlk olarak Danışma Meclisi'nde Başkan ve Üyeler belirlendi. AK Parti Beykoz İlçesi Sosyal Politikalar Birim Başkanı Yaşar Şahin, Danışma Meclisi'nin Başkanı olurken; Kadın Kolları'ndan Sevim Sabire Demirci ve Gençlik Kolları'ndan Şeydanur Taksim de Divan Üyeliği'ne seçildi. Konuşmasına, Bayır Bucak Türkmenleri'nin konumu ve durumu konusundaki düşüncelerini dile getirerek başlayan Yaşar Şahin şöyle dedi:

"Öncelikle konuşmamıza başlamadan önce yakın coğrafyamızda, hemen sınırımızda Bayır Bucak Türkmeni kardeşlerimize yapılan saldırıları şiddetle kınamak istiyorum. Kalbimizin onlarla attığını, dua ve desteklerimizle yanlarında olduğumuzu, acılarını acılarımız bilip kalbimizin derinliklerinde hissettiğimizi, gür sesimizle haykırmak istiyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz."

Yaşar Şahin'in konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ise şu konuşmayı gerçekleştirdi:

Mustafa Gürkan: “Türk Milleti bize 4 yıl daha hizmet etmeyi nasip etti”

"1 Kasım seçimlerinden sonra ilk Danışma toplantımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bundan yaklaşık 5 ay evvel 7 Haziran Seçimleri'ni ve ondan sonra 1 Kasım Seçimleri'ni yaşadık. Türk Siyasi hayatı bu iki seçimi değerlendireceği vakit, adeta tek bir seçimmiş gibi değerlendirecek. Hamdolsun ki, biz bir kez daha bu iki seçimmiş gibi görünen tek seçimden hem Türkiye'de hem İstanbul'da hem de Beykoz'da alnımızın akıyla çıkmayı bildik. Hamdolsun ki, tekrar büyük Türk Milleti, AK Parti Ailesine Türkiye'ye bir 4 yıl daha hizmet etmeyi nasip etti, Rabbimize hamdolsun...

Bu seçimleri ilçemiz açısından değerlendirmemiz gerekirse, çok şükür ki, her iki seçimde de Beykoz seçmeni, bizleri mahcup etmeyecek şekilde bizlere destek verdi. Son seçimlerde biz Beykoz'da 88 bin oy aldık. Bunun karşılığı yüzde 54.75 galiba... Yani biz buna yüzde 55 diyoruz... Bugüne kadar Türk Siyasi tarihinde, referandum da dâhil Beykoz'da hem oran itibariyle hem de oy itibariyle alınmış en yüksek oydur. Elbette biz şunu biliyoruz ki, bu oy Mustafa Gürkan'a veya Gençlik Kolları Başkanı'na veya Belediye Başkanı'na veya bizim Kadın Kolları Başkanımız Gaye Hanım'a vermedi bu insanlar... Nasıl yüzde 49 buçuğu lütfettiyse Rabbim, biz de o rahmetten faydalandık. Ama şuna inanıyorum ki, o rahmeti en güzel şekilde değerlendirenlerden biri olduk. Değerlendirenlerden biri olduk ki, herkes düşerken az düştük; herkes çıkarken çok çıktık...

‘Mustafa Gürkan, Beykoz İlçe Kadın Kolları’nın seçimin kahramanı olduğunu kaydetti’

Bu seçimde, her dönemde olduğu gibi çalışanlar, az çalışanlar ve kendine göre bu seçimi yorumlayanlar vardı. Ben hem seçim döneminde hem seçim sonrasında birçok toplantıda bu seçimle ilgili bir takım değerlendirmeler yaparken, 'Bu seçimin kahramanı var' dedim, Beykoz'da... Bunu söylerken tabi bazı teşkilat mensubu kardeşlerimiz tatlı sitemler yaptılar. Ama genel bir değerlendirme yaparsak, bu seçimin AK Parti Beykoz teşkilatının en çok çalışanı; herkes dururken, hiç durmayanı Kadın Kolları'dır... Başta Kadın Kolları Başkanımıza ve onun ekibine teşekkür ediyorum. Şimdi seçim bittikten sonra da çalışmaya devam ettiler ve bundan 2 gün önce teşkilatımızın belki tamamına duyurmadık ama Suriye'deki Kuzey Irak'taki Türkmen kardeşlerimize düzenlediğimiz bir yardım kampanyamız vardı. Bunu bütün teşkilata yaymadık. Bunu sadece biz Kadın Kolları Başkanlığı'nda kendi iç yönetimimizde toparlayalım dedik ama onun bize öğrettiği bir şey var ki; bizim kendi dinamiklerimiz çok güçlü... İnşallah bu kış süreci içerisinde belki her ay böyle bir yardımda bulunacağız. 2 gün önce saat 11.00'de AK Parti İlçe Başkanlığı’nda Hanım kardeşlerimiz, gelen malları araçtan dolduruyor, boşaltıyor, paketliyor... Saat 11'de hemen hemen tam kadro oradalar. Ben tüm AK Parti ailesi adına onlara teşekkür ediyorum.

Burada bir sözü de Gençlik Kolları'na vermek istiyorum. Biz geçen yıl bu dönemlerde göreve başladık; birer ay arayla hepimizin Kongresi oldu. Bu dönemde de Gençlik Kollarımız yeni kuruluyor ve ben burada Mehmet Güler kardeşimizle beraber tüm Gençlik Kollarımıza teşekkür etmek istiyorum. Yine İlçe Yönetimim, Meclis Üyelerim... Mahalle Başkanlarım... Ve 1 gününü ayırarak, sandık başında bizimle beraber görev yapan arkadaşlarım... Hepsi çok değerli... Hatta ben seçimden sonra teşekkür mahiyetinde yaptığım konuşmada, şu anda salona gelen ve hiç ismini bilmediğimiz ve belki de hiç öğrenemediğimiz, AK Parti adına ilçenin birçok yerinde hizmet eden kardeşlerimiz vardır; asıl biz onlara ve bize oy veren 88 bin Beykozlu kardeşimize teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.

Dost Beykoz’u toplantılarından dışlayan Mustafa Gürkan: “Disiplinimiz ve düzenimizle, İstanbul’da 1. Ya da 2. Teşkilat olacağız!”

Ben göreve geldiğim günden bu yana şunu söylüyorum: Biz burada önce dost olacağız, kardeş olacağız; sonra siyaset yapacağız. Eğer biz dost, kardeş olmadan siyaset yaparsak, sıkıntı... O zaman manzara 2 Kasım öncesinin Türkiye'sine benziyor. Onun için biz burada bu işi severek yapmamız gerekiyor. Bizim de bir takım planlarımız var: eğitim programlarımız var, şehir dışı gezilerimiz var. Bunları teşkilatımızın tüm kademelerinde, belli bir sistemle yapacağız. Bundan 1 hafta önce İl Başkanlığı'nda Teşkilat Başkanımızla kısa bir istişare toplantımız vardı, ona şunu söyledim: 'Başkanım...' dedim... 'Biz inşallah 1 yıl içerisinde İstanbul'da 1 ya da 2 numaralı teşkilat olacağız; 3 değil...' dedim. Düzeniyle, disipliniyle, katılımıyla ya 1'iz ya da 2'yiz dedim. Bu konuda dedim, buna emin olabilirsiniz... Ama bunu söylerken, ben 2002'de başladım Gençlik Kolları'ndan bu yana tüm kademelerde görev almış bir kardeşiniz olarak ve kendim 42 yıldır ailem 100 yıldır burada yaşayan bir Beykozlu olarak, bunun bilinciyle söylüyorum. Yoksa bu oturup konuşarak ya da rahatlıkla söylenecek ifadeler değil! Ben inanıyorum ki, inşallah ileriki günlerde Beykoz teşkilatı her noktada değerini çok daha yukarılara taşıyacaktır.

Değerli Dostlar, ben uzatmayacağım: Bir iki kelimeyi daha seçimle ilgili değerlendirmelerime ekleyerek, konuşmamı tamamlayacağım. Şimdi bugün, biliyorsunuz seçim bitti; bölgemizde yaşanan sıkıntıları görüyorsunuz. Bir de işe şu taraftan bakın: Eğer AK Parti tek başına iktidar olmasaydı neler olurdu... Ben bir kardeşiniz olarak çok rahat ve emin olduğumu bilmenizi istiyorum. Çünkü AK Parti, günlük kısa vadeli programla, Sayın Cumhurbaşkanımızı takip ettiğimiz kadarıyla hiç hareket etmedi! Bugün yine Türkiye'nin etrafında cereyan eden olaylarda, belki bunu ilerleyen günlerde burada yapacağımız programlarda işin gerçekten öyle çok reklam boyutunda olmayan ciddi akademisyenleriyle, onların sunumlarıyla çok daha net görebileceğimiz şekilde bugün Türkiye başka bir yere gidiyor. Bu coğrafya başka bir yere gidiyor. İnşallah, birkaç yıl sonra bu ülkenin ve bu ülkenin yakın bölgesinde çok farklı şeyleri konuşacağız; buna emin olun... Belki hayalini kuramayacağımız bir takım gelişmeler olacak. Eğer kaderde bir takım sıkıntıları çekmek varsa, bizim ecdadımız bunu bu topraklarda 942 yıl yaşadığı gibi biz de çekeriz! Ama şu anda Türkiye yaklaşık 15 yıl önce başlayan bu değişim hareketini devam ettiriyor. Ben inanıyorum ki bu süreçte bu değişim daha da büyüyecek.

Gürkan’ın kendisi Türk, eleştiri yapanlar Rus

Şimdi bu değişimi Türkiye'de de İstanbul'da da Beykoz'da da anlamayanlar, buna köstek olmaya çalışanlar var. Şu anda 'içimizdeki Ruslar' diye de bir ifade var. Hani bir zamanlar 'içimizdeki İrlandalılar' vardı ya? Şimdi içimizdeki Ruslar türedi. Değişime inanmayanlar, değişimi hissetmeyenler, değişime köstek olurlar. Değişim işlerine gelmeyenler var. Bugün bu ülkede de var bunlar, İstanbul'da da var Beykoz'da da var. Beykoz’un farklı siyasi kimliklerinde var. Meclis Üyeleri'nde var. Beykoz'da yerel basında var. Kendine AK Partili diyen belli basın grubunda var. Ama bizde güzel bir söz vardır: Korku dağları bekler... Onlar korktuklarından emin olsunlar ve bize inananlar Beykoz'da da İstanbul'da da inananlar, bizim kardeşliğimizden, dostluğumuzdan emin olsunlar. Ben inanıyorum ki biz hem ilçemizde, hem ülkemizde kardeşliğimizi büyüterek, çok güzel günlere hep birlikte gideceğiz.

Bir de bir grup var: Geçtiğimiz gün Sayın Cumhurbaşkanımız, Orhan Gencebay'a bir ödül verdi; onun bir şarkısı var, der ki, 'Beni böyle sev, seveceksen'... Çünkü belli bir grup var, her yerde vardır bunlardan; bunlar diyor ki, 'Beni böyle sev, seveceksen' diyor. Yani, benim sıkıntılarım olur, hastalıklarım olur, eksiklerim olur... Biz, bu yapının içine girmeyelim!

Bize kimse format atamaz!

Hangi kisveyle olursa olsun... Buradaki kardeşliği, Beykoz'un kazandığı ivmeyi, büyümeyi engelleyecek hiç kimseyi o içinde bulundukları hastalıklarla burada barındırmayacağız. Daha önce Sayın Cumhurbaşkanımızın, yanlış hatırlamıyorsam ve Başbakanımızın kullandığı bir ifade vardı: 'Hiç kimse bu millete ve bu teşkilata format atamaz!'... Ben aynı şeyleri Beykoz için de söylüyorum: Beykoz'da da hiç kimse bize format atamaz! Formatı Beykoz'da da İstanbul'da da Türkiye'de de AK Parti atar! Bunun böyle bilinmesini de özellikle istiyorum. İnşallah biz bu Pazartesi'nden sonra yaklaşık 10 gün önce başladığımız Muhtarlarımızla, Sivil Toplum Örgütümüzle, işadamlarımızla, mülki idare amirlerimizle bir değerlendirme yaptık. Bu değerlendirmelerimizi bu kez sahaya dökerek, Beykoz'u bildiğimiz bir takım yerel sorunlarını, teşkilat içindeki unsurları harekete geçirerek, yine bir yolculuğa başlayacağız. İnanıyorum ki bu sezon sonunda benim Beykoz'da en büyük dileğim, 'İlçe Başkanı dâhil yapılacak her şey yapıldı' imajını bırakmak. Benim bu konuda Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza büyük bir güvenim var."

Mustafa Gürkan'ın konuşmasının ardından ise sırasıyla AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Beykoz Koordinatörü Azmi Ekinci ve AK Parti Beykoz Mahalle Temsilcileri birer konuşma gerçekleştirerek, partililerle düşüncelerini paylaştı.

Haber Merkezi 

Beykoz Belediyesi terfi ediyor
Önceki Beykoz Belediyesi terfi ediyor
Mahir Taştan'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Sonraki Mahir Taştan'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Yorumlar (6 Yorum)

çubukluyalı (9 yıl önce)

mustafa gürkan beykoz seçim koordinayon başkanı iken o nu parlatanda sizdiniz dost beykoz

Mustafa SARGIN (9 yıl önce)

Mustafa gürkan doğru diyorsun kimse kimseye format atamaz hele hele sana hiç kimse format atamaz çünkü senin gibi dik kafalı kendini beğenmiş neoldum delisi olan beykozda ilçe başkanı olmana rağmen Partisinin tabanında karşılığı olmayan bi insana hiçkimse AK Parti formatı atamaz çünkü seni çok iyi tanırım ALLAH aşkına etrafına bi bak samimi yıllarını hiç bir karşılık beklemeden partisine davasına hizmet eden herkesle kavgalı başka bir ilçe başkanı varmı.Sen beykozda bu davaya hiç bir menfaat beklemeden yıllarını vermiş herkesle kavgalısın başta benimle olmak üzere ama AK Partiyi siyaseti vicdanıyla cüzdanı arasına sıkıştıranlarla İSTİSNALAR hariç herkesle aran ÇOK ÇOK iyi şimdi samimi İNSANLAR kötü senin söyleminle RUS diğerleri Türk öylemi mustafa gürkan.Bitmişsin ökeye dönüyorsun döndükçe anlaşılan oki makam başını döndürmüş SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZ LİDERİMİZ NEDİYOR KİM NE DERSE DESİN GÖKLERDEN GELEN Bİ KARAR VARDIR İşte O KARARI bekle mustafa gürkan

keriman kanca (9 yıl önce)

gürkan eskiden çok kurtlar vadisi izledi sanırım yada şimdi eşkiyadan dünyaya hükümdar olmazı izliyor sanırım racon kesiyor ... koltuk sevdalısı insan AK olmalı AK YÜREK KARA OLURSA olmaz Kadın arkadaşlara bakıyorum başkan selfiden başka bir şey yapmıyor ne yapmış bunu araştırmak lazım yorumlar hoş değil

Kurucu Ruh (9 yıl önce)

Mustafa Gürkan hedefimiz İstanbulda 1 veya 2. teşkilat olmak demiş. Gençlik Kolları başkanının makam aracı görgüsüzlüğü, ilçe başkanı olarak kendisinin girdiği belediye ihaleleri, basına getirmeye çalıştığı sansür, soğuk ve ukala tavırlarıyla, Allah'ın selamını dahi esirgeyen kibiriyle zaten İstanbul genelinde 1. olmuş durumda.

Ahu Yener (9 yıl önce)

1-Basın özgürlüğü nerede? 2-Bu korkunun sebebi ne? 3-Mustafa GÜRKAN madem temiz deniliyor neden açıklama yapmıyor? 4-Kadın kolları başkanı eski ticaretinin pisliğini parti kanalıylamı örtüyor paşabahçe de seçim çalışmalarında bile niye gezmedi? Açtığı işyerlerinin borçları hakkında açıklama yapması lazım 5-Gençlik kolları başkanı kime özeniyor 6-Bu değirmenin dönme kaynakları nedir 7-Kul hakkı nedir sorusuna ne cevap verirler merak ettiklerimizi basına konuşsunlar

koray erdem (9 yıl önce)

Mustafa Gürkan bence hemen istifa etmeli. Çünkü ona rağmen Dost Beykoz haberi aslanlar gibi yapmış:-))) Bunda bile etkili olamıyorsan, ricayla minnetle muhabir uzaklaştırmaya çalışıyorsan o koltuğu işgal etmeyeceksin Mustafa bey.

Yorum Yaz