Siyaset

Mustafa Gürkan’dan Karadeniz'e dair tespitler

Mustafa Gürkan’dan Karadeniz'e dair tespitler
18.03.2015 18:38
| | |
4719

Beykozlu Rizeliler Derneği, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ı makamında ziyaret etti.

Beykozlu Rizeliler Derneği, Başkan Haydar Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri'yle birlikte AK Parti Beykoz İlçe teşkilatını ziyaret etti. Yönetici kadroları yenilenen AK Parti Beykoz'da İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ı Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ı ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler'i ziyaret eden Rizeliler, Başkanlara 'organik Rize çayı', 'çay kolonyası' hediye etti ve 10 Nisan 2015 günü saat 19.00'da Çavuşbaşı Kasrı’nda gerçekleştirecekleri 'Rizeliler Günü' için davetiye verdi. Haydar Çelik'in İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ı ziyareti ise oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti. Aslen kendisi de Rizeli olan Mustafa Gürkan, ilçede yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği ziyaret sırasında çarpıcı 'Karadenizli' tespitlerini konuklarıyla paylaştı. Konu Rizeliler ve Karadenizlilere geldiğinde ise Mustafa Gürkan, "Bizim insanımızı bir arada tutacak kuvvetli bir ortak birim bulmak zor, çok zor" şeklinde konuştu.

‘Mustafa Gürkan ve Rizeliler samimi pozlar verdi”

Birkaç hafta önce gerçekleştirilen Olağanüstü Kongre'de yeniden Başkan olarak seçilen Haydar Çelik, beraberindeki heyetle birlikte AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. İlk olarak İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'a konuk olan Haydar Çelik ve ekibi, hemşerileri tarafından oldukça sıcak karşılandı. Konuklarıyla tek tek tokalaşan ve kucaklaşan Mustafa Gürkan, ziyaret dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Beykozlu Rizeliler Derneği Başkanı Haydar Çelik, giriş konuşmasını gerçekleştirdi ve Dernek olarak amaçlarını, hedeflerini Mustafa Gürkan ile paylaştı. Derneği, ilçede Rizelilerin ortaya çıkması ve Rizelilerin de olduğunu vurgulamak amacıyla kurduklarını anlatan Haydar Çelik, Adem Sefer'in ardından yeni seçilen Mustafa Gürkan'ı da makamında Dernek olarak ziyaret etmek istediklerini kaydetti. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ise ziyaretten dolayı son derece memnun olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

Mustafa Gürkan: “Son iki seçimde rahattık ama bu dönem farklı…”

"Biz 1 Aralık 2014 tarihinde göreve geldikten sonra AK Parti'nin 1 - 1 buçuk yıllık takvimini 3 ayda yaşadık. Şimdi de bildiğiniz gibi seçim süreci başlıyor. Bu böyle biraz sıkılaştırılmış program gibi oldu. Biz de toparlamaya çalışıyoruz bazı şeyleri.

Bu dönem biraz değişik bir dönem, belirsiz bir dönem... Biz bu döneme daha dikkatli hazırlanmak istiyoruz. Son iki seçimde AK Parti rahat bir Genel Seçim ortamı görmüştü ancak bu dönem daha farklı... Biz de inşallah ona göre önlemleri alıyoruz."

Daha sonra Rizeliler ve dolayısıyla da Karadenizliler konusunda düşüncelerini dile getiren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti İstanbul İl Başkanı seçildikten sonra Selim Temurci'ye gerçekleştirdikleri ziyareti anlattı. HDP'nin oylarını yükseltmesinin altındaki temel nedeni 'Ağalık düzeni' olduğunu kaydeden Başkan Gürkan, buna karşın Karadeniz insanının yapısına 'itaatin' ters olduğunu anlattı. CHP'li bir Karadenizlinin oğlunun da AK Partili ve yine benzer şekilde AK Partili bir Karadenizlinin oğlunun CHP'li TKP’li ve hatta HDP’li olabileceğine dikkat çeken AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şöyle dedi:

‘AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’dan çarpıcı tespitler’

"Tabi, Rizeliler zor insanlardır. Ben severim Rizelileri... Mesela geçen gün Bölge İlçe Başkanları olarak İl Başkanımız Selim Bey'i ziyarete gitmiştik. Onun da söylemiş olduğu bir şey vardı, böyle HDP'nin oy oranının yükselişi konusu konuşulurken... Şimdi, Doğu ve Güneydoğu'daki kardeşlerimiz, vatandaşlar; ne olursa olsun; ister eğitimli ister eğitimsiz olsun 'bir ağanın' gösterdiği her yere herkes gidiyor... Ama bizim Karadeniz'de ister eğitimli ister eğitimsiz olsun, hiç fark etmez; AK Partili bir babanın TKP'li hatta HDP'li bile oğlu olabilir. Ama tam tersi; CHP'li bir babanın AK Partili oğlu da olabilir. Yani bizde öyle itaat yok; bizim millet biraz farklı... Bizim insanımızı bir arada tutacak kuvvetli bir ortak birim bulmak zor, çok zor"

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Beykoz Rizeliler Derneği, Ziyaret, AK Parti, Haydar Çelik, Mustafa Gürkan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"