Siyaset

Mustafa Gürkan Beykoz Bakanlar Kurulu'nu belirledi

Mustafa Gürkan Beykoz Bakanlar Kurulu'nu belirledi
2014.12.19 00:00
| | |
9495

Video galeri

Geçtiğimiz günlerde yapılan AK Parti Beykoz'un 5. Olağan Kongresi'nde Başkan olarak seçilen Mustafa Gürkan, Yönetim Kurulu listesinin ardından Yürütme Kurulu'nun çalışmalarına başladığını basına düzenlediği bir kahvaltıyla duyurdu.

Buna göre Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam değişmezken, Kadın Kolları'nda istifa eden Sevim Gülşen'in yerine 'vekâleten' Gaye Zayıf'ın yer alacağı kaydedildi. Öte yandan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Yönetim Kurulu listesi yenilenmiş olsa da 30 kişiden 10'unun Adem Sefer dönemindeki Yönetim Kurulu listesinden seçildiğini açıkladı. Yeni Yönetim Kurulu'nun yaş ortalamasının 39 olduğuna dikkat çeken Başkan Gürkan, "Bizim İlçe Yönetim Kurulu'nu oluştururken İl Başkanlığı'nın bize söylediği bir takım kriterler var. Her gün bu kriterler biraz daha ağırlaşıyor. Bizim şu anda 30 Asıl Üyemiz var. Bunların 10'unu eski yönetimimizden aldık. Bununla beraber Yönetim Kurulumuzda 7 Bayan üyemiz var. Yine Yönetimimizde 15 üniversiteli 4 yüksek lisanslı var. Ayrıca bu dönem 15 mahalle temsilcimizden 2'sini de Yönetimimize dâhil ettik" dedi.

Mustafa Gürkan: “Genç ve nitelikli bir kadro oluşturduk!”

AK Parti Beykoz Yönetim Kurulu'nun Yürütme Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın liderliğinde BEYTAŞ Teras Kafeterya’da basınla bir araya geldi. Yürütme Kurulu Üyeleri tek tek tanıtılırken, bu sırada Mustafa Gürkan'ın 'yaş' konusundaki vurgusu espri konusu oldu. Yaş ortalamasının 39 olduğunu ve genç bir kadro oluşturduklarını belirten Gürkan'ın ardından söz alan Teşkilatlanma Birim Başkanı Mehmet Temel, "İlçe Başkanımız her ne kadar gençlerden oluştuğunu söylese de ben ve benim gibi 2-3 kişi daha yaş ortalamasını yükseltiyoruz. Bu nedenle Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu dönemde Başkanımızın görevini aldık: Teşkilat Başkanı oldum" dedi.

Seçim sürecini değerlendiren ve yenilenen kadroyla AK Parti'nin Beykoz'daki ilk hedefi olarak Haziran Genel Seçimleri'ni işaret eden İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, yereli belirleyen en önemli unsurun genel siyaset olduğunu kaydetti. Beykoz'da geride kalan Yerel ve Genel seçimler konusunda bir değerlendirme yapan Mustafa Gürkan, kişilerin bu konuda payının (-) yüzde 2 ila  (+) yüzde 6 arasında olacağını söyledi. AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı olarak, bu oranı maksimumda tutarak geliştirmeyi ve aşmayı hedeflediklerini kaydeden Mustafa Gürkan, yenilenen kadroyla önemli başarıların altına imza atacaklarına inandıklarını belirtti.

‘Yürütme Kurulu Üyeleri vitrine çıktı”

Öte yandan, AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen BEYTAŞ Teras Kafeterya’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya katılan Yürütme Kurulu Üyeleri ve isimleri şu şekildeydi:

Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Kadir Alarçin

Teşkilatlanma Birim Başkanı Mehmet Temel

Seçim İşleri Birim Başkanı Yüksel Baki

Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Hacı Demir

Dış İlişkiler Birim Başkanı Ahmet Deliak

Sosyal İşler Birim Başkanı Yaşar Şahin

Yerel Yönetimler Birim Başkanı Mehmet Gökhan Kaplan

Ekonomi İşleri Birim Başkanı Şenol Uzun

Halkla İlişkiler Birim Başkanı Semra Kara

Mali ve İdare İşleri Birim Başkanı Özgür Kopuz

Araştırma ve Geliştirme Birim Başkanı Abdullah Karahan

Sekreterya Birim Başkanı Fatma Aydın

Kadın Kolları Başkan Vekili Gaye Zayıf

Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam

BEYTAŞ Teras Kafeterya’da düzenlenen kahvaltılı toplantıya, basın mensuplarının soruları ve Başkan Mustafa Gürkan'ın verdiği yanıtlarla devam edildi. Toplantı sonunda ise Yürütme Kurulu Üyeleri, topluca basına poz verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, AK Parti, Mustafa Gürkan, Yürütme Kurulu, beykoz haberleri

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"