Mustafa Ceceli’den Beykoz’un Otizmlilerine destek

  • Güncelleme: 02.04.2021 15:41
  • Okunma: 1203 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi’nin 2 Nisan Dünya Otizmliler Günü nedeniyle düzenlemiş olduğu programa ünlü sanatçı Mustafa Ceceli’de katıldı.
Mustafa Ceceli’den Beykoz’un Otizmlilerine destek

Beykoz sahilindeki etkinlik alanlında yapılan programda, Beykoz’un mozartı olarak tanınan Otizmli Yunus Yazar’ın piyanoya olan tutkusunu anlatan kısa filmin ardından Otizmli Yunus Yazar  mini bir konser verdi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Burak Karaçam’ında katıldığı programda konuşan Başkan Murat Aydın, Yunus Yazar’ın ailesine teşekkür etti.

Başkan Aydın, Yunus Yazar’ın ortaokul müzik öğretmeninin katkıları ile konservatuara gittiğini ve bir öğretmenin insan hayatında ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.

Birçoğumuzun hayat hikâyesinde öğretmeninin çok anlamlı bir yeri olduğunu söyleyen Murat Aydın, statükonun ortadan kaldırılması, alışkanlıkların devre dışı bırakılmasında bir öğretmenin ne kadar etkisi olduğunu anlattı. Murat Aydın, Yunus Yazar bunun en canlı örneğidir” dedi.

Programın organizasyonda emeği geçen mesai arkadaşlarına emekleri ve davete icabet eden konuklara katılımları nedeniyle teşekkür eden Başkan Murat Aydın Beykoz halkından almış olduğu yetki ile Beykoz’un imkânlarını Beykoz halkının geleceği için mesai arkadaşlarıyla birlikte yönettiğini ifade etti.

“Bu yönetme yetkisini bizlere verdiğiniz içinde sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Hiç bir şey gayesiz ve anlamsız değildir. Onu bilmenizi arzu ediyorum. Gördüğünüz her varlığın mutlaka yaşama katma değer katan bir boyutu vardır. O yönüyle etrafımıza baktığımızda diyalogumuz daha güçlenecektir. ” dedi.

Murat Aydın’ın konuşmasının ardından Otizmli Piyanist Yunus Yazar ve ünlü sanatçı Mustafa Ceceli diğer siyasi konuklarla birlikte sahneye davet edildi. Yunus Yazar’ın piyanosu eşliğinde yine otizmli çocuklardan oluşan koro hep birlikte “Hayat Bayram Olsa” isimli şarkıyı seslendirdi. Programın sonunda Yunus Yazar’ın ailesi de sahneye davet edilerek hatıra fotoğraf çekimi yapıldı. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sanatçı Mustafa Ceceli, Yunus Yazar ve ailesine çiçek vererek teşekkür etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Otizm, Beykoz, Mustafa Ceceli, Yunus Yazar