Siyaset

Mustafa Ataş Beykoz’da gazilerle buluştu

Mustafa Ataş Beykoz’da gazilerle buluştu
12.03.2017 11:49
| | |
5755

Video galeri

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Beykoz’da şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Ataş Beykoz’da, “Hangi tek adamlıktan bahsediyorsun? Tek adamlıktan bahsediyorsan dön kendi siyasi tarihine bak. Biz AK Parti olarak ne zaman başımız sıkışsa, ne zaman bir karar vermekte zorlansak hep milletimize başvurduk.” ifadeleriyle CHP’nin eleştirilerine cevap verdi.

“CHP’liler yalan söylüyor”

Cumhuriyet Halk Partili temsilcilerin yeni anayasayı yanlış anlattığını ve yalan söylediğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Ataş, "Türkiye çok önemli bir kararın arifesinde bulunuyor. Biz AK Parti olarak ne zaman başımız sıkışsa, ne zaman bir karar vermekte zorlansak hep milletimize başvurduk. 2007 yılında böyle yaptık, 2010 yılında böyle yaptık ve şimdi bir kez daha sizlerin huzurunuza bu kararı getirmiş oluyoruz. Nedir bu karar? Ülkemizdeki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili kararı milletimize soruyoruz. Ne diyorsunuz? Mevcut parlamenter sistemle mi ülke yoluna devam etsin yoksa Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle mi yoluna devam etsin diye milletimize soracağız.” dedi.

“16 Nisan’da çıkacak karar başımızın tacıdır”

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nı organize ettiği, şehit aileleri ve gazilerle kahvaltı da bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, “16 Nisan’da milletimiz ne karar verirse başımızın tacıdır diyerek yolumuza devam edeceğiz. Ancak bu karar arifesinde milletimizi doğru bilgilendirmek boynumuzun borcudur. Siyasetçilerin asli görevi ülkeye hizmet etmektir. Vatandaşlarına rehberlik etmektir. Doğru bilgilerle vatandaşı bilgilendirmektir. Ne yazık ki şu ana kadar Ana Muhalefet Partisi liderini ve temsilcilerini izliyoruz ki milletimize doğru söylemiyorlar. Milletimizi yanıltmak için her türlü film fırıldağı çeviriyorlar. Millete yanlış bilgi vererek siyaset yapma tarzından bir türlü vazgeçemiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ataş, şöyle devam etti:

“Az önce arkadaşımız bir gazete verdi. En üst köşesinde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı’nın bir açıklaması var. Açıklama aynen şu, ‘Yüreğiniz yetiyorsa tek adamlıktan, TBMM’yi kapatmak istediğinizden bahsedin.’ Bu kadar seviyesiz bu kadar ahlaksız bu kadar insanlık dışı bir açıklama olamaz. Liderleri bu açıklamayı yapıyor ki İlçe Başkanlarının açıklamasını çok görmüyorum. Böyle bir siyaset anlayışı, tarzı olabilir mi? Hangi tek adamlıktan bahsediyorsun? Tek adamlıktan bahsediyorsan dön kendi siyasi tarihine bak. Tek adamlık orada, diktatörlük orada. Bu millete nasıl davrandığınız siyasi geçmişinizde belli. Bu milleti bunları unutmadı, unutmadığı içinde 60 yıldır sizi iktidara getirmiyor ve getirmeyecek.”

Mustafa Gürkan: “yolculuğa çıkıyoruz”

“Bugün AK Parti Ailesi olarak biz yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuğa zaten başlamıştık. Bu bizim 12. Yolculuğumuz. Ama bu yolculuğumuz içinde önemli çalışmalar var. Bunlardan bir tanesi de sizlerle beraber olmaktır. Neden sizlerle beraber olmak? Çünkü biz 15 Temmuz gecesi sizlerle bir yolculuğa çıktık ama yolculuğun nereye çıkacağını bilmiyorduk. Bize şöyle bir eleştiri geliyor. Çok fazla 15 Temmuz’u konuşuyorsunuz, üzerinde çok duruyorsunuz. Her halde 15 Temmuz’un ne kadar önemli olduğunu siz anlıyorsunuz. O gece bizler bu salondaydık ve sonrasında gelişmeler yaşandı. O gün biz İstanbul’daki ilk direnişi buradan başlattık. Allah hepinizden razı olsun. Üç kardeşimizi şehit verdik. Biz elimizden geldiği kadar ailelerini ailelerimiz bilerek bağımızı geliştirmeye çalıştık. Gazi kardeşlerimize de elimizden geldiği kadar destek olmaya çalıştık. Bu aile bundan sonra birlikteliğini daha da güçlendirerek devam edecektir. Ben inanıyorum ki o gece her birinizin yüreği daha da genişledi."

Yücel Çelikbilek: “tamam yada devam diyeceksiniz”

"Sizler 15 Temmuz’da olmasaydınız belki de bizler şu anda bu salonda olamayacak, sizlerle konuşamayacak olurduk. Sizler yine bir önemli görevi daha ifa edeceksiniz. O da 16 Nisan’da büyük Türkiye için tamam ya da devam diyeceksiniz. 80 yıl bu yönetim sistemiyle yönetilen ülkemizin yönetim sistemini değiştirmek için daha güzelini, daha iyisini yapabilmek için elimize bir fırsat geçti ve belki bu bizlerin ilk ve son fırsatı olacaktır. Bilemeyiz ama burada da yapılacak olanın en iyisini milletimizin yapacağından en ufak bir şüphemiz yoktur. İnşallah bundan sonraki süreçte bu yapı daha da güçlenerek seçimden çıkacak ve Türkiye ruhunda bulunan o güçlü kudretli günlerine tekrar geri dönecektir. 16 Nisan’da sandıklara gideceğiz. 16 Nisan’a kadar 35 günlük bir sürecimiz var. Dua edecek ve bir yandan da çalışmaya devam edeceğiz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, AK Parti, Gazi, Mustafa Ataş, Mustafa Gürkan, Yücel Çelikbilek

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"