Kültür

Musiki Topluluğu’ndan 2014 Konseri

Musiki Topluluğu’ndan 2014 Konseri
2014.08.04 00:00
| | |
5908

Her konserinde ilçe sakinlerine enfes bir müzik ziyafet yaşatan Beykoz Belediyesi Musıki Topluluğu 2014 yılının ilk konserinde sanatseverlerle buluştu.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Şef Nevin Çalışkan yönetiminde 2014 yılının ilk konserini verdi.

Anadoluhisarı Ahmet Mithad Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, eşi ve Hakeder Derneği Başkanı Ayşe Çelikbilek ile Eski Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün, Türk Musikisi sanatçısı Ayşe Tunalıve ilçe sakinleri katıldı.

Müzisyen ve TRT sunucusu Ömer Önder’in sunumunu yaptığı, “Kürdilihicazkar Fasıl",“Solistler Geçidi” ve “Türkülerimiz” bölümlerinden oluşan gecede, kürdîlihicazkâr, acem kürdi, uşşak, hüzzam nihavendi gibi makamların en seçkin eserleri seslendirildi.

Kürdilihicazkar fasıl ve taksimlerin de yer aldığı gecede solistlerin seslendirdiği eserlere ve Anadolu ezgilerinin yer aldığı türkülere konuklar da eşlik etti.

Programın sonunda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı ve koro şefi Nevin Çalışkan’a güzel konseri ve musıki çalışmaları dolayısıyla teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu “Bahar Konseri” yle gelecek aylarda yeniden ilçe sakinleriyle buluşacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 2014, Aydın Ergün, Ayşe Tunalı, Bahar Konseri, Beykoz Belediyesi, Musiki Topluluğu, Nevin Çalışkan, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"