Musiki Topluluğu’ndan 2012 Konseri

  • 0
  • 5867
Musiki Topluluğu’ndan 2012 Konseri
Musiki Topluluğu’ndan 2012 Konseri

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı Bahar Konseri Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Metin Torun, birçok kurum ve kuruluş temsilcileriyle Beykozlu sanatseverler katıldı.

Sunuculuğunu Cihat Demir’in yaptığı, Suzidil fasıl,  Solistler geçidi ve Türk Halk Müziği bölümlerinden oluşan gecede koristler tarafından hicaz, acemkürdi, nihavent, kürdîlihicazkâr, hüzzam gibi makamların en güzel eserlerinden örnekler beraber ve solo olarak seslendirildi.

Hicaz mini fasıl ve taksimlerin de yer aldığı gecede solistlerin seslendirdiği şarkılar ve türkülere konuklar da eşlik etti.

Gece sonunda emeği geçenler için düzenlenen çiçek takdiminde konuşan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sanata ve sanatçıya her zaman değer verdiklerini, kültürel faaliyetlerin vatandaşların katılımıyla güzelleştiğini kaydederek programa katılanlara teşekkür etti.

Haber Merkezi

Beykoz’da da rejim tehlikede mi?
Önceki Beykoz’da da rejim tehlikede mi?
Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Sonraki Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek