Murat Miniç, Yenimahalle muhtar adaylarıyla buluştu

  • 0
  • 5493
Murat Miniç, Yenimahalle muhtar adaylarıyla buluştu
Murat Miniç, Yenimahalle muhtar adaylarıyla buluştu
Murat Miniç, Yenimahalle muhtar adaylarıyla buluştu
Murat Miniç, Yenimahalle muhtar adaylarıyla buluştu
Murat Miniç, Yenimahalle muhtar adaylarıyla buluştu

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Yenimahalle’de esnaf taraması yaptığı günün akşamında, muhtar aday ve azalarını ağırladı.

“Beykozluyu daha fazla kandırmanıza izin vermeyeceğiz.”

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç Yenimahalle'de ki seçim bürosunda Yenimahalle Muhtar Adayları ve azalarıyla bir araya geldi. Yenimahalle’nin sevilen simalarından İyi Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı Murat İlnam’da programda Miniç’e eşlik etti.  

Ağırlıklı olarak Beykoz'un imar sorununun konuşulduğu toplantıda Bilgehan Murat Miniç çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Yenimahalle’de ki vatandaşlarımızı, ‘imarı çözeceğiz’ diye senelerdir oyalayanlar bizi iyi dinlesin. 15 senedir Beykoz’u, 25 senedir İstanbul’u yönetmelerine rağmen sanki bunlar hiç olmamış gibi davrananlara, bütün bu sorumluluktan kaçmaya çalışanlara 31 Mart ‘ta Beykozlular gereken cevabı verecektir.” diye konuşan Miniç, “Yenimahalle’de imar sorunu sanki dün ortaya çıkmış gibi gelip burada sizlerden oy istiyorlar. Sanki belediyeyi 15 senedir kendileri yönetmiyormuş gibi sözüm ona imarı çözeceğiz diyorlar.” ifadelerini kullandı.

Miniç açıklamalarına şöyle devam etti:

“Beykozluyu bir şey bilmez sanıyorlar”

Hükümet kendilerinden değilmiş gibi Beykozluyu bir şey bilmez sanıyorlar. Beyler size Beykozlular tam 15 senedir rıza gösterdi, oy istediniz verdi. Size saygı gösterdi. Siz ise Beykozluya bir imarı çok gördünüz ama o Beykozluya veremediğiniz imarı Yenimahalle’de utanmadan sıkılmadan 120 dönümlük arazi için bir firmaya verdiniz. Nun Okullarına verdiniz. Beykoz'un tepesindeki iki kule için verdiniz. Bunun vatandaşa hizmetle nasıl alakası olabilir. Bu düpedüz Beykozluya yapılmış bir ayıptır. Beykozluyu daha fazla kandırmanıza izin vermeyeceğiz.”

“İBB de Beykoz’la ilgili planlar askıya çıktı”

Bu Beykoz'un planları neden Beykoz da değil de İBB de askıya çıkıyor? Neden bizlerden uzak tutuluyor? Bizim öğrenmemizi mi istemiyorlar? Bu planlarda bir sıkıntı yoksa neden herkese duyurmuyorlar? Demek ki bizlerden sakladıkları bu planlar Beykozlunun Beykoz'da kalmasına hizmet etmiyor.  Bu planlar Yenimahalle’ye gelip sizlere sorulmadan yapılan planlar.

“Belediye başkanlığını kazanacağız”

Bizim dönemimizde imar planları sizlerle hazırlanacak. Vatandaşımızla tam mutabakat halinde olacağız. Beykozlular diyecek ki, ‘imarı biz hep birlikte çözdük.’ Çünkü Beykoz’da imarı da, mülkiyeti de bizler çözeceğiz.  Bize diyorlar ki yok imar kanunu, yok sit kanunu, yok boğaz ön görünüm yasası. Bunlar haşa Allah'ın ayeti mi değiştirilemez şeyler mi? Hep birlikte hareket edersek, vatandaşımızla yan yana olursak bu yasaları değiştirebiliriz. Ankara da kimse de bizim önümüzde duramaz. Aksine yanımızda durur. Yasayı da değiştirir. İmarı da verir. Yeter ki biz birlikte olalım. Beykozluya en büyük taahhüdümüzdür. Beykoz’u ve Beykozluyu ilgilendiren tüm konularda masaya Beykozlularla birlikte oturacağız.

İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, Yenimahalle’de ki programın ardından Hekimbaşı'nda pankart asarken trafik kazası geçiren Kemal Eryılmaz'ı evinde ziyaret etti.

Haber Merkezi

Soğuksu Mahallesi Muharrem Kaşıtoğlu’nu ağırladı
Önceki Soğuksu Mahallesi Muharrem Kaşıtoğlu’nu ağırladı
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?